Lampa sa vracia na Dvojku, bude aj o Gorile

štefan hríb
Foto: SITA//Michal Burza
Gorila
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 16. januára (WEBNOVINY) – Relácia Štefana Hríba Večer pod lampou bude pokračovať najmenej do predčasných volieb. Informoval o tom portál denníka Sme.

Práve som podpísal zmluvu na vysielanie Večera pod lampou do volieb,“ povedal pre sme.sk moderátor programu Štefan Hríb.

Podpísaná zmluva je podľa jeho slov čiastková je skôr „rozumným riešením“, aby vysielanie relácie mohlo ďalej pokračovať. O predĺžení zmluvy na dlhšie obdobie budú tvorcovia Lampy s RTVS rokovať priebežne.

Krátku prestávku vo vysielaní relácie prerušia najbližší štvrtok a moderátor sa v nej bude venovať kauze Gorila. V relácii vystúpia novinári, ktorí sa kauze venujú.

Ešte minulý týždeň však generálna riaditeľka verejnoprávneho média Miloslava Zemková tvrdila: „Lampa, ak by mala byť vo výlučnej dramaturgii externého prostredia, môže predstavovať riziko z hľadiska zodpovednosti vysielateľa zo zákona o vysielaní a retransmisii, zákona o RTVS a zákona o voľbách do NR SR.

RTVS ešte minulý rok predstavili svoj úsporný plán na rok 2012. Hríbova Lampa sa mala vo štvrtok presunúť z 20:00 na 22:00 hodinu. Koncom decembra udelila Rada pre vysielanie a retransmisiu pokutu RTVS za reláciu Večer pod lampou z 23. júna cca od 20:15 venovanej kauze Cervanová.

Dôvodom udelenia 50-tisícovej sankcie za porušenie ľudskej dôstojnosti bolo podľa Mistríka to, že „účastníci diskusie sa hrubým spôsobom vyjadrovali o neprítomných ľuďoch, ktorí nemali v diskusii možnosť obrany a situáciu nevyvážil ani moderátor Štefan Hríb„.

Stručná história Lampy

Lampa sa na STV vrátila vlani začiatkom apríla. Prvýkrát sa diskusia Štefana Hríba s názvom Pod lampou objavila na obrazovkách STV za Richarda Rybníčka. Diskusiu vedenú tandemom Hríb – Kušnierik na Dvojke STV zrušil v januári 2007 bývalý riaditeľ STV Radim Hreha.
štefan hríb
Foto: SITA//Michal Burza

Predchádzalo tomu Hrehovo rozhodnutie zo začiatku januára 2007 odvolať šéfa publicistickej relácie Reportéri Eugena Kordu. Téme sa chcel Štefan Hríb v relácii venovať.

Diskusia získala následne rozhlasový priestor, keď ju od mája 2007 do konca januára 2009 vysielalo na vlnách Slovenského rozhlasu Rádio_FM.

Dôvodom pre koniec Bez lampy_FM publicistického tandemu Štefana Hríba a Juraja Kušnierika bolo podľa vedenia SRo, že relácia má viac televízny ako rozhlasový formát a zároveň jej “formát prešiel na obrazovku súkromnej televízie“.

Od 8. januára 2009 totiž vysielala diskusiu Štefana Hríba s otvoreným koncom pod názvom Lampa televízia Joj Plus. Následne sa vlani vrátila na Dvojku STV.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miloslava ZemkováŠtefan Hríb