Lana Del Ray predstavila klip k songu Music To Watch Boys To

Lana Del Rey
Lana Del Rey už stihla získať dve BRIT Awards, Q Award, Ivor Novello Award. Foto: Archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Americká speváčka Lana Del Rey zverejnila videoklip k piesni Music To Watch Boys To. V novinke je možné vidieť 30-ročnú rodáčku z New Yorku na ležadle či vo vode, kde sa potápajú aj iné ženy, a tiež mužov hrajúcich basketbal. O réžiu sa postarala Kinga Burza.

Obrazom: Americká speváčka Lana Del Rey

Skladba Music To Watch Boys To pochádza z albumu Honeymoon, ktorý vyšiel 18. septembra. Nahrávka obsahuje celkovo štrnásť piesní, medzi nimi sú aj skladby ako Honeymoon, Terrence Loves You, High By The Beach, Salvatore či coververzia piesne Don’t Let Me Be Misunderstood zosnulej Niny Simone. Nahrávka sa dostala v americkom aj britskom albumovom rebríčku najvyššie na druhé miesto.

Video: Lana Del Rey – Music To Watch Boys To

Lana Del Rey

, vlastným menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka.

Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. S tretím albumom Ultraviolence (2014) po prvý raz dobyla americký rebríček Billboard 200. Speváčka už stihla získať dve BRIT Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na dve Grammy či Zlatý glóbus.

Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lana Del Rey