Lana Del Rey by chcela byť šľachetná ako Angelina Jolie

Lana Del Rey
Krásna a talentovaná americká speváčka Lana Del Rey Foto: facebook.com

BRATISLAVA 22. januára (WEBNOVINY) – Americká modelka a speváčka Lana Del Rey by chcela byť šľachetná ako Angelina Jolie.

Uviedla to v nedávnom rozhovore pre francúzsky magazín Madame Figaro. Dvadsaťšesťročná hviezda už tento cieľ začala napĺňať, keď sa snaží zbierať peniaze pre organizáciu pomáhajúcu ľuďom bez domova.

Hudba je moja vášeň, no moja práca pre túto nadáciu je ešte dôležitejšia. Pomáhať iným je pre mňa niečo ako vracanie požičaného,“ povedala Del Rey, ktorá sa v minulosti na liečení zbavovala závislosti od alkoholu.

Chcem sa stať niekým ako Angelina Jolie. Tak ako ona si myslím, že sláva sama o sebe nič neznamená, no je možné ju využiť na dobré veci – napríklad tým, že budete zháňať peniaze pre charitu,“ uviedla speváčka.

Predávanie nahrávok je neporovnateľné s tým, čo cítim k práci pre nadáciu. Jej zásluhou sa pre mňa otvára nová dimenzia života,“ dodala speváčka, ktorá vlani v júli otvárala dve centrá pre bezdomovcov v New Yorku a Los Angeles.

Obrazom: Americká speváčka Lana Del Rey

Lana Del Rey, občianskym menom Elizabeth Grant, sa do povedomia verejnosti dostala v roku 2011 hitom Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka. Koncom januára 2012 vydala album Born to Die, s ktorým bodovala v rebríčkoch na celom svete, pričom dodnes sa z neho predalo viac ako dva milióny kópií. V novembri toho istého roku naň nadviazala EP nahrávkou Paradise.

Speváčka už stihla získať Q Award, Ivor Novello Award, Brit Award a nominovali ju na tri NME Awards. Okrem Video Games vydala single Born to Die, Blue Jeans, National Anthem, Summertime Sadness a Ride. Jej ďalším singlom by mala byť skladba Cola.

Svoj debutový album i skladby z EP Paradise speváčka predstaví naživo na európskom turné, ktoré odštartuje 6. apríla. Zastaví sa aj vo viedenskom Gasometri, kde sa predstaví 19. apríla. Koncert v rakúskej metropole je už od jesene beznádejne vypredaný. Informácie pochádzajú z webovej stránky music-news.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieLana Del Rey