Lana Del Rey mala ako štrnásťročná problémy s alkoholom

Lana Del Rey
Lana Del Rey Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) – Americká speváčka Lana Del Rey v rozhovore pre časopis GQ prezradila, že ju v minulosti rodičia poslali do internátnej školy, aby sa vyliečila z alkoholizmu.

Šlo o connecticutskú Kent School s prísnymi pravidlami, kam nastúpila už ako 14-ročná. „V tom čase som veľa pila. Pila som každý deň, pila som sama. Veľa z toho, čo som napísala na Born To Die, je o tých divokých rokoch,“ vysvetlila.

„Moji rodičia sa báli, ja som sa bála. Keď sa mi to páčilo viac ako čokoľvek iné, už som vedela, že je to problém,“ dodala. Podľa nej sa človeku najprv zdá, že je vzrušujúce mať temnú stránku, no neskôr si uvedomí, že tá temná stránka vždy vyhrá.

Dvadsaťšesťročná speváčka vyvolala rozruch aj obálkou na tomto magazíne, na ktorej je nahá, pričom ďalšie provokatívne zábery sprevádzajú rozhovor s ňou.

Lana Del Rey, občianskym menom Elizabeth Grant, sa dostala do povedomia vlani hitom Video Games, s ktorým sa dokázala dostať do Top 10 britského singlového rebríčka. Koncom tohto januára vydala štúdiový album Born to Die, ktorý bodoval v albumových rebríčkoch po celom svete a dodnes sa z neho predalo viac ako dva milióny kópií.

Speváčka už stihla získať Q Award, Ivor Novello Award a Brit Award a tiež ju nominovali na tri NME Awards. Okrem Video Games má na konte single Born to Die, Blue Jeans, National Anthem a Summertime Sadness.

Informácie zverejnila webstránka www.nme.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lana Del Rey