Langerová vyráža na turné, zahrá aj v Bratislave

Aneta langerová

BRATISLAVA 26. januára (WEBNOVINY) – Česká speváčka Aneta Langerová vyráža s ostatným štúdiovým albumom Jsem (2009) na turné. Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz. Turné odštartuje 16. februára v Brne a skončí sa 1. apríla v Blansku. V bratislavskom Majestic Music Clube vystúpi Aneta Langerová 20. februára.

Speváčku bude sprevádzať päťčlenná kapela, ktorú povedie producent spomínanej nahrávky, gitarista Martin Ledvina. Na klávesy bude hrať Jakub Zitko, na husle Anna Mlinariková, na basgitaru Jakub Vejnar a na bicie Adam Koller.

Nový album sa podľa speváčky žánrovo nachádza medzi dvoma predchádzajúcimi nahrávkami, „boli to akoby také mantinely – Spousta andělů (2004) bola dosť popová, Dotyk (2007) bol zase dosť alternatívny v tej popovej sfére, a tu je to niečo medzitým, skrátka pesničky,“ prezradila jedna z najúspešnejších českých speváčok v rozhovore pre agentúru SITA krátko po vydaní novinky. Nahrávka prináša jedenásť piesní. Aneta Langerová je autorkou troch z nich – Motýl, Dokola a Vzpomínka, na ďalších štyroch sa podieľala ako autorka či spoluautorka hudby. Od Oskara Petra, ktorý pre ňu napísal úspešnú pieseň Hříšná těla, křídla motýlí, má na novom albume baladu Jedináček. Filip Horáček z českej kapely Prohrála v kartách je autorom piesne Den a otextoval skladbu Amor a pilotný singel V Bezvětří. Michal Hrůza, ktorý je autorom hitu Voda živá, napísal pre speváčku pieseň Stačilo říct. O titulnú Jsem sa postaral objav českej hudobnej scény Tomáš Klus. Producent Martin Ledvina prispel skladbou Už víš.

Termíny koncertov Anety Langerovej:

16. februára – Brno, KC Semilasso

17. februára – Ostrava, DK Akord Ostrava-Zábřeh

19. februára – Zlín

20. februára – Bratislava, Majestic Music Club

24. februára – Liberec

2. marca – Plzeň, KD Šeříková

3. marca – Cheb

5. marca – Česká Lípa

9. marca – Praha, SaSaZu

13. marca – Kadaň

17. marca – Strakonice

19. marca – Žďár nad Sázavou

20. marca – Čáslav

23. marca – Trutnov

24. marca – Olomouc

26. marca – Pardubice

27. marca – Jilemnice

31. marca – Hustopeče

1. apríla – Blansko

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aneta LangerováMichal HrůzaTomáš Klus