Lašák v úlohe komentátora boduje, pozrite si jeho hlášky

Ján Lašák
Slovenský hokejový brankár Ján Lašák sa výborne zhostil úlohy komentátora, diváci si ho obľúbili. Foto: SITA/Ján Viazanička

OSTRAVA 7. mája (WEBNOVINY) – Celým slovenským hokejovým národom milovaný je brankár Ján Lašák, jeden z hlavných strojcov medailovej žatvy krajiny spod Tatier v úvode milénia.

Stále ako aktívny hokejista prijal počas aktuálneho svetového šampionátu v Česku ponuku na spolukomentovanie duelov v úvode základnej B-skupiny, vyskúšal si teda trochu netradičnú úlohu.

Skúsený 36-ročný gólman priznal, že sa mu lepšie hovorí do mikrofónu, keď sa darí slovenským hokejistom na ľade. „Keď chalani hrali ťažkú prvú tretinu proti Dánom, tak sa veľmi nedalo hovoriť. Potom začali hrať dobrý hokej, dali góly a nálada sa stupňovala. Vtedy sa človek viac odviaže a nechá sa viezť eufóriou. Je zásluha chalanov na ľade, ako sa rozpráva. Oni utvárajú plusy aj mínusy,“ podotkol Ján Lašák a na margo prípravy na zápasy pokračoval: „V hokejových kruhoch sa pohybujem už dlhé roky. Niečo som počul a zapamätal si, niečo si vymyslím. Všetko je spontánne a čo mi napadne, to poviem. Niekedy zvážim slová, ale v eufórii človek povie rôzne veci a občas z toho vznikne smiešna hláška.“

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Lašáka dostala atmosféra v Ostrave

Bezprostredne po Lašákovej komentátorskej premiére na MS vznikla na sociálnej sieti skupina, ktorá sa snaží zhrnúť jeho výroky. „Príde mi to trochu uletené. Chcel by som vyzvať ľudí, aby sústredili všetku svoju pozornosť na chalanov na ľade. Pretože o nich to je, celé MS sú o hráčoch, ktorí bojujú, makajú, blokujú strely a chytajú puky. O nich by to malo byť a o ničom inom,“ prezradil svoj názor na túto aktivitu Lašák.

Búrlivá atmosféra na tribúnach ostravskej ČEZ arény v súvislosti s duelmi slovenskej reprezentácia dostala aj skúseného gólmana. „Keď sme šli na prvý zápas, bolo to niečo úžasné a sám som mal zimomriavky. Užíval som si to a v spomienkach sa vracal trochu späť. V nedeľu, keď som šiel do štúdia, práve sa spievala slovenská hymna. Zastal som, zobral si telefón a nahral video, ktoré si teraz stále púšťam. Je to niečo úžasné, ľudia boli skvelí a všetci spievali. Bolo to krásne až dojímavé. To je krásny odkaz aj pre ľudí na Slovensku, že sme pekná krajina. Síce s nami ‚tí hore‘ robia to, čo robia, ale máme dobrých ľudí a keď držíme spolu, tak sme silní,“ poznamenal.

Výber z Lašákových hlášok:

Zápas: Slovensko – Slovinsko

Pavol Gašpar: Nové impulzy v zmene určite pomohli. V kabíne možno boli aj nejaké tie rozkopané dvere.

Ján Lašák: Ak to pomôže, my sa radi na tie dvere poskladáme, veď na Slovensku sme sa poskladali na veľa vecí.

Lašák hovorí Gašparovi: Keby si mal viac vlasov, aj by si ošedivel.

Lašák: A teraz budeme veriť tomu, že prvá lastovička robí leto.

Zápas: Rusko – USA

Lašák: 94-ky sú títo traja obrancovia, Krug najstarší z nich je 92-ka, Jones 94-ka. V 94-tom, to už som mastievaval strojnicku školu vo Zvolene a na praxi zváral a obrážal na obrážačke, keď sa oni narodili.

Gašpar: Čudinov sa potom ešte sám potkol o červenú čiaru. Lašák: Asi je vysoko namaľovaná…

Zápas: Slovensko – Dánsko

Brankár dostal gól takmer z polovice ihriska. Lašák: Áno už som videl také góly, aj vo vlastnej sieti. Gašpar: Áno dostali také góly už aj veľkí brankári. Lašák: Veď hovorím, že ja.

Lašák: Gailbraithovi to tam zvoní ako telefón. (tyčky)

Lašák: Dáni už boli zavarení ako vlanajšie uhorky.

Lašák: Česi opravili predné rady tribún za tri milióny behom roka. U nás by to stálo 10 miliónov a máme menší štadión.

Prioritou ostáva hokejová kariéra

Úlohu komentára si Ján Lašák síce vyskúšal, no zatiaľ ani nepremýšľa nad tým, že sa tejto činnosti bude venovať pravidelne. „Stále som profesionálny športovec a azda ešte niekoľko rokov budem. Celú letnú prípravu som si prispôsobil piatim dňom v Ostrave. Už vo štvrtok ráno však pokračujem v Pardubiciach v tréningu. Stále je mojou prioritou hokejová kariéra. Rozmýšľam nad spoluhráčmi v Liberci. Nie nad komentovaním, ale nad hokejovou kariérou,“ vyhlásil.

Majster sveta z Göteborgu 2002 zamieril koncom januára z Dukly Trenčín do severočeského Liberca a aj v nasledujúcej sezóne bude „bielym tigrom“. „Klub má neskutočné zázemie – nádhernú halu či kabínu v štýle NHL. Je to špičkový európsky klub, ale výsledky tomu, žiaľ, nezodpovedajú. Ľudia si zaslúžia lepší hokej a kvalitnejšie výsledky. Čo sa týka mesta, veľmi sa mi tam páči. Okolo sú kopce a lesy, pripomína mi to Zvolen. Keď prichádzam do Liberca, mám veľmi pekný pocit. Zvolen je moja srdcovka a Liberec so Zvolen sú veľmi podobné, čo sa týka geografie lesov. Domov mám však všade, kde sú manželka a deti, nech je to kdekoľvek na svete,“ doplnil Ján Lašák.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Lašák