Ľavicových extrémistov obžalovali v Česku z prípravy útoku

Stb puta
Foto: SITA/Martin Havran

PRAHA 2. mája (WebNoviny.sk) – Piati ľavicoví extrémisti čelia v Česku žalobe v súvislosti s prípravou teroristického útoku na vlak prepravujúci vojenský materiál. Informáciu, ktorú priniesla v pondelok verejnoprávna Česká televízia, potvrdili aj zdroje Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe.

Trojici obžalovaných hrozí v prípade potvrdenia viny súdom trest 12-20 rokov odňatia slobody nepodmienečne, prípadne výnimočný trest, ostávajúcim dvom najviac tri roky väzenia za to, že trestný čin neprekazili. Prípadom sa bude zaoberať Mestský súd v Prahe, termín otvorenia procesu zatiaľ nestanovili.

Proti anarchistom zo skupiny s názvom Sieť revolučných buniek bola namierená policajná operácia spred asi jedného roka. Skupina údajne realizovala od januára 2014 podpaľačské útoky, ktorých terčom boli najmä policajti. Došlo napríklad k podpáleniu policajného vozidla pred strážnicou v Litvínove-Hamri, k hodeniu zápalnej fľaše pred policajnú stanicu v Prahe alebo podpáleniu policajného automobilu v Ústí nad Labem.

Od septembra 2014 uvedená skupina podľa vyšetrovateľov pripravovala útok zápalnými fľašami na nákladný vlak s vojenským materiálom na trati Praha-Plzeň, a to v jej úseku medzi Radotínom a Berounom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom