Lazaret Detroitu sa rozširuje, zranil sa aj elitný obranca

Jonathan Ericsson
Jonathan Ericsson (52) inkasoval tvrdý náraz do oblasti ruky v druhej tretine utorňajšieho zápasu, v ktorom Detroit porazil Torontu. Foto: SITA/AP

DETROIT 19. marca (WEBNOVINY) – Lazaret v hokejovom tíme Detroit Red Wings rozšíril elitný obranca Jonathan Ericsson, ktorý si zlomil prst a v stredu ho pravdepodobne čaká operácia.

Podľa generálneho manažéra Red Wings Kena Hollanda bude Ericsson pauzovať minimálne dva týždne. „Operácia by mohla urýchliť celý proces hojenia. Náš lekár Doug Plagens hovoril so špecialistom na operácie dlaní. Definitívne sa dohodnú v stredu, ale existuje veľká šanca, že ešte v ten deň problém vyriešia operáciou,“ povedal pre mlive.com Holland.

Ericsson sa zranil v druhej tretine utorňajšieho víťazného duelu proti Torontu (3:2), keď inkasoval tvrdý náraz do oblasti ruky. Už v šiestom súboji za sebou a siedmom z ostatných ôsmich sa zranil niektorý z hráčov Red Wings.

V predchádzajúcich dňoch nedohrali Darren Helm (otras mozgu), Jonas Gustavsson (slabiny), Joakim Andersson (zlomená noha), Tomáš Jurčo (zlomené rebro), Todd Bertuzzi (dolná časť tela) a Justin Abdelkader (zranenie nohy). Na listine maródov sú aj Henrik Zetterberg (operovaný chrbát), Pavel Daciuk (koleno), Stephen Weiss (brušné svalstvo), Daniel Cleary (koleno) a Mikael Samuelsson (rameno).

Ericsson odohral v tejto sezóne doteraz 48 stretnutí, v ktorých strelil jeden gól a pridal desať asistencií. Na ľade strávil 21:25 min.