Le Pen: Príčinou dcérinej porážky boli návrhy na vystúpenie z eurozóny a EÚ

Marine Le Penová
Marine Le Penová. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 8. mája (WebNoviny.sk) – Otec neúspešnej francúzskej prezidentskej kandidátky Marine Le Penovej v pondelok konštatoval, že príčinou porážky jeho dcéry boli jej návrhy na vystúpenie z eurozóny a Európskej únie.

„Myslím si, že vo Francúzsku musíme hovoriť o skutočných problémoch, demografických problémoch, problémoch masovej migrácie,“ povedal Jean-Marie Le Pen, zakladateľ krajne pravicového Národného frontu (FN), za ktorý jeho dcéra kandidovala. Le Pen bol z FN vylúčený v roku 2015, poznamenala agentúra Reuters.

Le Pen taktiež povedal, že po volebnej porážke jeho dcéry je zrejmé, že NF musí začať odznovu a že podpredseda FN Florian Philippot už avizoval, že strana ponesie iný názov. Philippot je podľa Le Pena jedným z hlavných ľudí, ktorí sú zodpovední za volebnú porážku jeho dcéry.

Zo sčítania takmer všetkých volebných lístkov vyplýva, že centrista Emmanuel Macron získal v nedeľňajšom druhom kole prezidentských volieb bezmála 66 percent hlasov a Marine Le Penová 34, uviedla francúzska spravodajská televízia France 24.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emmanuel MacronJean-Marie Le PenMarine Le Penová