Le Penová čelí predbežnému obvineniu za zverejnené fotografie obetí Islamského štátu

Marine Le Penová
Voči Marine Le Penovej vzniesla francúzska prokuratúra obvinenie za fotografie zverejnené na Twitteri, zobrazujúce násilie páchané militantmi z Islamského štátu, Francúzsko, 1. marca 2018 Foto: SITA/AP

PARÍŽ 1. marca (WebNoviny.sk) – Francúzska prokuratúra vzniesla predbežné obvinenie voči Marine Le Penovej, ktorá na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter zverejnila fotografie zobrazujúce násilie páchané militantmi z extrémistickej skupiny Islamský štát (IS).

Kancelária prokuratúry v meste Nanterre uviedla, že sa tak rozhodli urobiť vo štvrtok, a to za „distribúciu fotografií znázorňujúcich násilie“. Ak sa kauza dostane pred súd a političku uznajú vinnou, môže skončiť na tri roky za mrežami a bude musieť zaplatiť pokutu 75-tisíc eur.

Le Penová v decembri 2015 zverejnila fotky extrémistov z IS pri popravách ľudí, medzi ktorými bol aj americký novinár James Foley. Politička, ktorú v súvislosti s týmto prípadom parlament zbavil imunity, sa k obvineniu zatiaľ nevyjadrila. Nekomentoval ho ani jej právny zástupca Rodolphe Bosselut.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe James FoleyMarine Le Penová
Firmy a inštitúcie Islamský štátTwitter