Le Penová sa zúčastnila na pochode proti antisemitizmu v Paríži

Le Penová
- Predsedníčka francúzskeho Národného frontu, ktorý bol v minulosti často spájaný s antisemitizmom a krajnou pravicou, sa v stredu zúčastnila na pochode proti antisemitizmu v Paríži, Marine Le Penová, 28.3.2018 Foto: SITA/AP

PARÍŽ 28. marca (WebNoviny.sk) – Predsedníčka francúzskeho Národného frontu, ktorý bol v minulosti často spájaný s antisemitizmom a krajnou pravicou, sa v stredu zúčastnila na pochode proti antisemitizmu v Paríži.

Marine Le Penová prišla na pochod aj napriek vyjadreniu Reprezentatívnej rady francúzskych židovských organizácií (CRIF), že jej účasť na akcii nie je s ohľadom na jej predchádzajúce politické pôsobenie vhodná. Francúzi si prišli uctiť do ulíc Paríža aj ďalších miest v krajine 85-ročnú francúzsku Židovku Mireille Knoll, ktorá prežila holokaust a minulý piatok ju zabili dvaja útočníci v jej parížskom byte, pričom polícia uvádza, že útok mal antisemitský motív.

„Choď domov!“ a „Nacistka,“ kričali na Le Penovú niektorí účastníci stredajšieho pochodu v Paríži. Opačný názor však vyslovil syn zavraždenej Mireille Knoll, ktorý v reakcii na avizovanú účasť Le Penovej médiám povedal, že na pochode je vítaný „každý, bez výnimky“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marine Le Penová