Leander Paes vytvorí na olympiáde nový indický rekord

Leander Paes
Leander Paes Foto: SITA/AP

LONDÝN 16. júla (WEBNOVINY) – Tenista Leander Paes bude prvým tenistom i prvým Indom v histórii, ktorý sa predstaví na šiestich olympijských hrách v rade.

Tridsaťdeväťročná svetová päťka vo štvorhre štartovala už na olympijských hrách 1992 v Barcelone, o štyri roky neskôr v Atlante získala bronz vo dvojhre.

„Od mojej prvej olympijskej účasti som bol 28-krát v grandslamovom finále, ale olympijská medaila ostáva najvyššie v mojej kariére,“ povedal pre Olympic News Service Paes, ktorého otec Vece získal bronz v pozemnom hokeji na OH v Mníchove 1972 a jeho matka Jennifer reprezentovala Indiu na rovnakom podujatí pred 40 rokmi.

„Olympijské hry sú pre našu rodinu veľkým sviatkom a znamenajú veľa. Moji rodičia boli športovci, ja som olympijské dieťa a za veľa im vďačím,“ povedal Paes, ktorý sa po známej afére medzi znesvárenými indickými tenistami predstaví v mužskej štvorhre po boku Višnu Vardhana a v mixe so Saniou Mirzovou.

Paes nevylučuje, že by ako 43-ročný štartoval aj v Riu de Janeiro 2016. Teraz sa však sústredí na návrat na dvorce Wimbledonu, kde vybojoval štyri z trinástich grandslamových titulov. „Sľúbil som môjmu starému otcovi, že budem hrať na štyroch olympijských hrách. Teraz idem na šieste a to je viac, ako som si myslel, keď som mal desať rokov,“ dodal Paes.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Leander Paes