LeBron James môže po 20 rokoch zopakovať Jordanov kúsok

LeBron James
LeBron James v prípravnom zápase proti Dominikánskej republike. Foto: SITA/AP

LONDÝN 16. júla (WEBNOVINY) – Získať titul v zámorskej basketbalovej NBA, ocenenie pre najužitočnejšieho hráča sezóny aj finálovej série a triumfovať na záverečnom turnaji olympijských hier sa pod bezdnými košmi naposledy podarilo ikone Chicago Bulls Michaelovi Jordanovi v roku 1992.

Presne po dvadsiatich rokoch od OH v Barcelone má na podobný štvorlístok úspechov v jednej sezóne „zamiesené“ LeBron James, ktorý bude najväčšou hviezdou amerického výberu na blížiacich sa Hrách XXX. olympiády v Londýne.

„Snažím sa viesť týchto chlapcov správnym smerom, pokúsim sa im pomôcť získať zlatú medailu,“ vyhlásil 27-ročný krídelník Miami Heat, ktorý triumfoval s výberom USA aj pred štyrmi rokmi na OH v Pekingu.

„Teraz máme mladší, atletickejší tím. Každý z nás nenávidí prehry, každý je úžasne súťaživý, a preto sme tu,“ doplnil James.

„LeBron je lepší hráč, ako bol v roku 2008. Už vtedy bol veľmi dobrý, no teraz je skvelý,“ pochválil lídra mužstva kouč USA Mike Krzyzewski.

Najstarším mužom v jeho výbere je rozohrávač Los Angeles Lakers Kobe Bryant, ktorý 11 dní po finálovom stretnutí OH oslávi 34. narodeniny. „Je to pre nás veľká výzva. Zvyšok sveta má pocit, že rozdiely medzi nami a nimi sa stierajú a môžu nás zdolať. Vieme, čo je v hre, budeme pripravení opäť priniesť zlato do Spojených štátov. Musíme využiť naše silné stránky, ktorými sú univerzálnosť a rýchlosť. Nepotrebujeme mať vysokých hráčov, no máme veľa takých, čo podoskakujú mnoho lôpt,“ poznamenal na margo absencie kľúčových hráčov pod košom Kobe Bryant.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kobe BryantLeBron James
Firmy a inštitúcie Americká basketbalová reprezentácia