Kiska prilákal do svojej novej strany Šeligu z iniciatívy Za slušné Slovensko aj starostu Ledeckého

Andrej Kiska, Vladimír Ledecký
Prezident SR Andrej Kiska (vľavo) a starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký (vpravo) počas stretnutia prezidenta SR so zástupcami obce Spišský Hrhov a Rómami, ktorí stáli pri pozitívnych zmenách v spôsobe života Rómov v obci. Spišský Hrhov, 8. apríl 2015. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš.
  • aktualizované 6. júna, 13:20

BRATISLAVA 6. júna (WebNoviny.sk) – Bývalý hovorca iniciatívy Za Slušné Slovensko Juraj Šeliga vstupuje do vznikajúcej strany úradujúceho prezidenta SR Andreja Kisku. „Do straníckej politiky vstúpim po boku Andreja Kisku,“ napísal Šeliga na Facebooku.

Nezľakol sa nátlaku ani vydierania

Ku Kiskovi sa rozhodol pridať, lebo ho presvedčil tým, ako vždy stál na strane ľudí, zápasil proti korupcii, nezľakol sa ani nátlaku a vydierania.

„Presvedčil ma svojou úprimnosťou a schopnosťou priznať si chybu a povedať, ospravedlňujem sa. V dobe veľkých eg a alfasamcov je to pre mňa veľmi, veľmi cenná vlastnosť. Nikto z nás nie je bez chyby, ale to, čo nás definuje, je to, či si tieto chyby vieme priznať, ospravedlniť sa a poučiť sa,“ píše na sociálnej sieti.

Šeliga chce po boku Kisku bojovať proti korupcii a rozkrádaniu štátu. Jeho cieľom je fungujúca polícia, prokuratúra a súdy či majetková a politická zodpovednosť politikov za ich rozhodnutia. „A hlavne slušné a spravodlivé Slovensko,“ dodal.

Chce sa venovať rómskym témam

Súčasťou vznikajúcej strany ešte úradujúceho prezidenta SR Andreja Kisku bude aj starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký. Oznámil to Ledecký na sociálnej sieti. Venovať sa chce najmä rómskym témam.

„Kým sa nám v Spišskom Hrhove žije dobre, východ Slovenska sa vyľudňuje. S ním aj ďalšie regióny. Pred rómskou témou dávajú politici hlavu do piesku, kým rómska populácia rastie a nenachádza cestu von z osád a chudoby. Pomoc regiónom riešia od stola ľudia v Bratislave a nemajú šajnu, čo naše regióny skutočne sužuje. Nevidia príbehy rodín, kde obaja rodičia opatrujú seniorov v Rakúsku, lebo závod, kde celý život pracovali, zavreli. Nevidia ani poľnohospodárov. Nevidia, lebo sú ďaleko od života v malých mestách a dedinách, ktoré paradoxne tvoria najväčšiu časť Slovenska,“ napísal Ledecký.

Podľa Ledeckého Rómovia v Spišskom Hrhove „pracujú, zveľaďujú obec, bývajú v murovaných domoch, rómske deti chodia do školy, kým inde žijú v chatrčiach a točia sa v začarovanom kruhu úžery a vylúčenia.“  Kiska začiatkom apríla oznámil, že zakladá novú politickú stranu. Vtedy povedal, že ďalšie informácie zverejní až po skončení mandátu prezidenta 17. júna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaJuraj ŠeligaVladimír Ledecký
Firmy a inštitúcie Za ľudí - Kiskova politická strana