Aktualizované: Leganés za dve minúty otočil zápas s FC Barcelona, Real utŕžil výprask v Seville

La Liga, FC Barcelona
Futbalista FC Barcelona Gerard Pique (vľavo hore) v súboji o loptu s hráčom Leganes Mikelom Vesgom v zápase 6. kola španielskej La Ligy. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 27. septembra, 9:38

MADRID 26. septembra (WebNoviny.sk) – Dva šokujúce výsledky na úkor najväčších favoritov sa zrodili v stredajších zápasoch 6. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy.

Futbalisti FC Barcelona a Realu Madrid prvýkrát v tomto súťažnom ročníku nezískali ani bod a pripísali si po prehre. Táto štatisticky nečakaná situácia – prehry oboch najväčších ašpirantov na titul v rovnaký deň – sa stala v La Lige prvýkrát od januára 2015.

Prvýkrát v sezóne zvíťazili

V súboji prvého s posledným Barcelona prehrala na ihrisku Leganés 1:2. Obhajca titulu viedol po prvom polčase po góle Philippa Coutinha, no tesne po prestávke v priebehu dvoch minút prišiel o všetky body. Najprv v 52. min skóroval Maročan Nabil El Zhar a víťazný gól strelil v 53. min po hrubej chybe obrancu Geralda Piquého Óscar Rodríguez. Leganés prvýkrát v sezóne zvíťazil a odpútal sa z poslednej priečky.

Priebežne sa tam ocitol Valladolid. Práve Leganés a Espanyol Barcelona sú jediné dva tímy, ktoré zdolali počas kalendárneho roka 2018 oboch španielskych velikánov – FC Barcelona aj Real Madrid. Táto štatistika platí pre všetky španielske súťaže.

Vo večernom súboji poriadne zaváhal aj vicemajster Real Madrid, ktorý v Seville schytal výprask 0:3. Domáci strelili všetky tri góly do 40. min prvého polčasu.

Lobotka odohral celý zápas

Najprv sa v rýchlom slede dvakrát presadil Portugalčan André Silva /17. a 21. min/ a tretí gól pridal v 39. min francúzsky útočník Wissam Ben Yedder. Hostia do konca zápasu gólovo neodpovedali. Štatistický portál OptaJose pripomína, že práve v Seville prehral kráľovský veľkoklub najviac zápasov na ihrisku súpera v celom 21. storočí, bolo ich už desať.

V súboji Valencia – Celta Vigo sa zrodila remíza 1:1. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral v strede poľa hostí celý zápas, Róbert Mazáň nebol ani na lavičke pre zranené slabiny.

Na čele La Ligy zostal FC Barcelona zásluhou lepšieho skóre pred Realom Madrid, oba tímy majú po 13 bodov. Nasleduje s dvojbodovým odstupom Atlético Madrid. FC Sevilla poskočil z desiatej na štvrtú priečku s 10 bodmi. Bez víťazstvá stále sú Valencia (15.) a Valladolid (20.), no na Valladolid ešte len čaká štvrtkový zápas 6. kola proti Levante.

Góly: 25. Batshuayi – 82. Aspas
Stanislav Lobotka absolvoval celý duel, Róbert Mazáň (obaja Celta Vigo) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí