Legendárna hra s pekným, mobilným vizuálom? To je Lara Croft Go

Horizon33_2015-9-7_15-51-41

Lara Croft zrejme nikdy neomrzí. Presne ako minulý rok Hitman, aj táto hra trafila do čierneho a priniesla perfektnú mobilnú verziu, ktorá exceluje vo všetkých smeroch. 

Tvojou úlohou je prechádzanie starými civilizáciami v nádeji, že odhalíš mýtus kráľovnej Venom. Krátkodobé ciele, ktoré počas hry máš, nie je ťažké pochopiť – vyhýbaš sa nepriateľom, zbieraš antické pamiatky, vymieňaš si oblečenie a robíš to najlepšie ako vieš, aby si sa dostala k cieľu. Hra je rozdelená do piatich kapitol – The Entrance, The Maze of Snakes, The Maze of Stones, The Maze of Spirits and The Escape. Počas hry sa stretneš s viac ako 75 hádankami, ktorými budeš musieť prejsť, ak sa budeš chcieť dostať do cieľa.

Horizon33_2015-9-8_13-54-31

Rovnako ako predchodca tejto hry, aj Lara Croft GO je turn-based hlavolam, ktorý sa zdá byť celkom návykový. Pre pohyb stačí iba prejsť v smere, kam sa chceš presunúť. Nie sú žiadne obmedzenia týkajúce sa počtu ťahov, ktoré môžeš urobiť. Oproti tejto hre v Hitmanovi GO si musel veľmi dobre zvážiť každý jeden pohyb, ktorý si vykonal.

Horizon33_2015-9-8_13-59-3
PARÍŽ 12. novembra (WEBNOVINY) - Záverečný turnaj z prestížnej mužskej tenisovej série ATP World Tour Masters 1000 v Paríži (dotácia 2,75 milióna eur) zostal už takmer uprostred týždňa bez nasadenej jednotky a dvojky. Zatiaľ čo prvý hráč svetového rebríčka Švajčiar Roger Federer napokon po takmer dvojhodinovom boji prenechal slasť z veľkého víťazstva v 2. kole Francúzovi Juienovi Benneteauovi /6:3, 6:7 (4), 4:6/, Španiel Rafael Nadal aj so šťastím a po odvrátení piatich mečbalov postúpil do osemfinále cez krajana Nicolasa Almagra /3:6, 7:6 (2), 7:5/. Federer a najväčší halový turnaj v Paríži - to veľmi nejde dokopy. V hale Bercy sa svetový tenisový fenomén predstavil už dovedna sedemkrát a ani raz sa nedostal cez štvrťfinále. V roku 2000 ho v metropole na Seine zdolal aj Slovák Dominik Hrbatý, o rok neskôr Čech Jiří Novák, ktorý už medzitým ukončil kariéru. Teraz prehral hneď vo svojom úvodnom vystúpení s Francúzom, ktorému patrí v súčasnom renkingu 49. priečka. Pätnásťnásobný grandslamový šampión bol z prehry sklamaný, ale nie frustrovaný. "Na konci zápasu hral súper výnimočný tenis. Išiel tvrdo za víťazstvom. Ja som mal skôr dobré šance na víťazstvo, ale nevyužil som ich. Nemôžem však povedať, že som prišiel do Paríža nepripravený, Naopak, cítil som sa výborne fyzicky aj mentálne," komentoval Federer. Švajčiar ďalej podotkol, že v dôležitých momentoch nemohol nájsť správny herný rytmus od základnej čiary. Zo siedmich brejkbalov napokon využil jediný. V rozhodujúcom treťom sete viedol Benneteau 3:2 a podával. Potom sa Federer dostal k dvom brejkbalom, no nevyužil ich. "Vždy keď som mal šancu na brejk, súper zahral skvelé loptičky," skonštatoval Federer. "Toto víťazstvo má pre mňa nesmiernu hodnotu. Je to výnimočný moment v mojej kariére, ktorý si navždy zapamätám. Fantastickí boli aj diváci, ktorí ma ťahali dopredu ako už dávno nie," povedal Benneteau, ktorý mal s Federerom až do stredy bilanciu 0:2. Federerov náskok na čele rebríčka pred Nadalom sa po stredajšej prehre znížil na 1215 bodov, stále je však relatívny dostatočný. Ak by však španielsky ľavák vyhral v Paríži celý turnaj, bodové manko na hlavného rivala by znížil na 305 bodov. A v takomto prípade by ho potom na záverečnom podujatí sezóny ATP World Tour Finals v Londýne mohol pripraviť o postu svetovej jednotky. "Myslím si, že v Londýne to bude dobré. Cítim, že tam niekde vo mne sa ešte skrýva niečo tenisové, čo by som mohol ukázať na záver sezóny. Určite do Londýna nepocestujem so zvesenou hlavou," dodal Federer. Nadal po tesnom triumfe nad krajanom Almagrom a odvrátení piatich mečbalov sebakriticky poznamenal: "Hral som zle, a predsa som vyhral. Toto je jedna z pozitívnych vecí v mojej kariére - dokážem vyhrávať aj zápasy, v ktorých nehrám podľa predstáv. Som teda šťastný, že som v ďalšom kole." SITA, AP

Cesta na konci každej úrovne je extrémne náročná. Musíš samozrejme prejsť cez niekoľko nepriateľov, ktorí ti budú stáť v ceste a vyhnúť sa ich náporu. V Lare Croft GO existujú v podstate iba traja hlavní nepriatelia – hady, jašterice a pavúky. Hady ostávajú väčšinou na jednom mieste a zaútočia, keď budeš stáť priamo pred nimi, zatiaľ čo pavúky sa začnú pohybovať po určitej dráhe a ty si užívaš každý jeden pohyb, pretože naozaj netušíš, akým smerom sa vydať. Jašterice sú ale najotravnejší nepriatelia zo všetkých. Máš sa rozhodne na čo tešiť!

Horizon33_2015-9-8_14-6-54

Oficiálny trailer k Lara Croft GO

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom