Legendárna kapela Queen vydá album, potvrdil to aj gitarista

Freddie Mercury
Britský hudobník Freddie Mercury Foto: Facebook

BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) – Britská kapela Queen plánuje vydať nový album s doteraz nevydanými skladbami, v ktorých spieva zosnulý frontman tejto skupiny Freddie Mercury. V rozhovore pre BBC Radio Wales to potvrdil gitarista Brian May. Nahrávka sa bude volať Queen Forever a vyjsť by mala koncom tohto roka.

„Myslím, že sa bude ľuďom páčiť. Sú to krásne skladby, ktoré vznikli ešte v 80. rokoch. Mali sme z nich síce iba útržky, ale keďže sme vedeli, ako by zneli, ak by sme ich dokončili, tak som ich mohol vďaka modernej technológii dokončiť,“ uviedol May, ktorý taktiež prezradil, že pripravuje pokračovanie muzikálu We Will Rock You.

Video: Queen – Don’t Stop Me Now

Ten začali na londýnskom West Ende hrávať v roku 2002, no 31. mája sa uskutoční posledné predstavenie. „Už sme ho vo veľkej tajnosti skúšali a všetkým sa to páčilo, takže momentálne hľadáme divadlo a dúfame, že sa jedného dňa dočkáme premiéry pokračovania. Viac však momentálne nemôžem prezradiť,“ dodal.

Kapela Queen vznikla v roku 1970 v Londýne. Formáciu v súčasnosti tvoria dvaja pôvodní členovia, a to spomínaný gitarista Brian May a bubeník Roger Taylor. Skupina, v ktorej v minulosti pôsobili aj spevák Freddie Mercury a basgitarista John Deacon, vydala 16 štúdiových albumov, pričom zatiaľ posledný s názvom The Cosmos Rocks (2008) už nahrali pod hlavičkou Queen + Paul Rodgers. Medzi najúspešnejšie nahrávky Queen patria A Night at the Opera (1975), A Day at the Races (1976), The Game (1980), A Kind of Magic (1986), The Miracle (1989), Innuendo (1991) či Made In Heaven (1995) a skladby ako Bohemian Rhapsody, Somebody To Love, We Are The Champions, We Will Rock You, Don’t Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love, Another One Bites The Dust, Under Pressure (feat. David Bowie), Radio Ga Ga, I Want To Break Free, A Kind of Magic, I Want It All, Innuendo či Heaven For Everyone.

Ich výberovka Greatest Hits (1981) sa stala historicky prvým albumom, z ktorého sa vo Veľkej Británii predalo viac než šesť miliónov kópií. Spomínaný Freddie Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa 45 rokov. V roku 2001 Queen uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brian MayFreddie Mercury