Legendárna kapela Queen vydá záznam z koncertu z roku 1974

Queen
Kapela Queen. Foto: www.donignacio.com

BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – Britská skupina Queen vydá 8. septembra živú nahrávku s názvom Live At The Rainbow ’74. Pôjde o záznam z koncertu, ktorý Queen odohrali 31. marca 1974 v londýnskom Rainbow Theatre.

Nahrávku chceli pôvodne vydať krátko po tomto vystúpení, nakoniec však namiesto nej vydali svoju tretiu štúdiovku Sheer Heart Attack (1974). Live At The Rainbow ’74 vyjde aj vo verzii obsahujúcej DVD s videozáznamom z vystúpenia. Queen okrem toho plánujú koncom roka vydať nový album Queen Forever s doteraz nevydanými skladbami, ktoré vznikli ešte v 80. rokoch.

Kapela Queen vznikla v roku 1970 v Londýne. Formáciu v súčasnosti tvoria dvaja pôvodní členovia, a to gitarista Brian May a bubeník Roger Taylor. Skupina, v ktorej v minulosti pôsobili aj spevák Freddie Mercury a basgitarista John Deacon, vydala 16 štúdiových albumov, pričom zatiaľ posledný s názvom The Cosmos Rocks (2008) už nahrali pod hlavičkou Queen + Paul Rodgers.

Video: Queen – Bohemian Rhapsody

Medzi najúspešnejšie nahrávky Queen patria A Night At The Opera (1975), A Day At The Races (1976), The Game (1980), A Kind Of Magic (1986), The Miracle (1989), Innuendo (1991) či Made In Heaven (1995) a skladby ako Bohemian Rhapsody, Somebody To Love, We Are The Champions, We Will Rock You, Don’t Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love, Another One Bites The Dust, Under Pressure (feat. David Bowie), Radio Ga Ga, I Want To Break Free, A Kind Of Magic, I Want It All, Innuendo či Heaven For Everyone.

Ich výberovka Greatest Hits (1981) sa stala historicky prvým albumom, z ktorého sa vo Veľkej Británii predalo viac než šesť miliónov kópií. Spomínaný Freddie Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa 45 rokov. V roku 2001 Queen uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brian MayFreddie Mercury