Legendárny Maradona sa chce uchádzať o post prezidenta FIFA

Maradona
Diego Maradona Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Legendárny argentínsky futbalista Diego Maradona (54) sa údajne chce uchádzať o prezidentskú stoličku v Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA). Maradona je pripravený nahradiť vo funkcii Seppa Blattera, ktorého dlhé roky kritizoval za spôsob, akým vedie svetový futbal. Ako je známe, 79-ročný Blatter bol nedávno opäť zvolený za šéfa FIFA, ale pod tlakom korupčných udalostí vo FIFA krátko na to odstúpil s odôvodnením, že stratil rozhodujúcu podporu.

O ambícii majstra sveta z roku 1986 a vicemajstra sveta z roku 1990 Maradonu postaviť sa na čelo svetového futbalu prvý informoval Uruguajčan Victor Hugo Morales. Neskôr to potvrdili ďalšie juhoamerické zdroje a informáciu prebrali popredné európske aj internetové médiá. „Volal som s Diegom, aby som sa spýtal, ako sa darí jeho otcovi. On mi na to povedal, že bude kandidovať na prezidenta FIFA a autorizoval mi túto informáciu. Áno, budem kandidovať, povedal mi Maradona,“ informoval Morales.

Maradona, ktorý ako tréner viedol argentínsku reprezentáciu na MS 2010 v JAR, len nedávno slovne ostro napadol Blattera a označil ho za doživotného futbalového diktátora. „Pod Seppom Blatterom svetový futbal zažíva hanbu, ktorá v nás, čo ho máme radi, vyvoláva iba bolestivé rozpaky. Blatter by sa mohol volať aj človek z ľadu, lebo mu chýba akákoľvek emócia, túžba či futbalové srdce. To, že práve on je tvárou svetového futbalu, je veľmi zlé,“ vyhlásil Maradona nedávno v máji.

Okrem Maradonu už ohlásili svoju kandidatúru aj bývalý skvelý Brazílčan Zico, ako aj šéf futbalu v Libérii Musa Bility. Viacerí podľa svetových médií serióznejší kandidáti zatiaľ mlčia a čakajú na termín 20. júla, keď by mali byť aj oficiálne známe mená uchádzačov na post šéfa FIFA. Každý kandidát musí mať reálne podporu minimálne piatich národných asociácií združených vo FIFA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Diego MaradonaSepp Blatter