Legendárny útočník Bossy má rakovinu pľúc. S chorobou chce bojovať ako kedysi na ľade

Mike bossy
Legendárny útočník Mike Bossy. Reprofoto: www.youtube.com

Mike Bossy oznámil, že končí vo funkcii hokejového analytika televíznej stanice TVA Sports, lebo sa podrobí liečbe rakoviny pľúc.

Šesťdesiatštyriročný legendárny útočník New York Islanders svojich fanúšikov ubezpečil, že bude bojovať o uzdravenie, aby sa ešte mohol vrátiť k svojej láske – hokeju.

„Šesť rokov ste mi prostredníctvom TVA Sports dovolili, aby som vstupoval do vašich obývačiek. Mal som tú česť rozprávať vám o hre, ktorej rozumiem a podeliť sa s vami o svoje skúsenosti. Dnes vám so smútkom musím oznámiť, že sa sťahujem z obrazoviek, aby som absolvoval nevyhnutnú prestávku potrebnú na liečbu rakoviny pľúc“ vyhlásil Mike Bossy na webe NHL a ešte povzbudzujúco dodal: „Môžem vás ubezpečiť, že budem bojovať s odhodlaním a nadšením, ktoré mi boli vlastné počas hokejovej kariéry.“.

Mike Bossy

Legendárny útočník počas desiatich sezón v NHL nazbieral 1126 bodov v 752 zápasoch. Počet nastrieľaných gólov (573) z neho robí 22. najlepšieho strelca histórie profiligy. S priemerom 0,76 gólu na zápas je najlepší spomedzi tých, ktorí odohrali minimálne 200 zápasov. V bojoch o Stanleyho pohár pridal 160 bodov (85+75) a bol jedným zo strojcov legendárnych štyroch triumfov NY Islanders v neprerušenej sérii v rokoch 1980 – 1983.

V roku 1982 sa stal najužitočnejším hráčom play-off a získal prestížnu trofej Conna Smytha. Trikrát sa stal rovnako držiteľom Lady Byng Trophy pre hráča, ktorý najlepšie skĺbi džentlmenské správanie so svojimi športovými kvalitami na ľade (1983, 1984 a 1986).

Kariéru ukončil pre chronické bolesti chrbta po sezóne 1986/1987. V histórii NY Islanders je najlepším strelcom, druhý najlepší je v bodoch a tretí v asistenciách. Členom siene slávy zámorského hokeja sa stal v roku 1991.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Mike Bossy
    Firmy a inštitúcie New York Islanders