Legendy popu v piatok ovládnu hity Václava Neckářa

Neckar
Foto: facebook.com

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) – Piatkové vydanie hudobno-zábavného programu Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Legendy popu bude venované českému spevákovi Václavovi Neckářovi.

V priamom prenose na Jednotke budú jeho piesne interpretovať Lukáš Adamec (Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě), Martin a Veronika Husovskí (Na rafande), David Deyl (Chci tě líbat), Alžběta Kolečkářová (Já ti zabrnkám) či Adam Ďurica (Šalalali).

K slovu sa dostane i samotný Václav Neckář, ktorí zaspieva skladby Půlnoční a Stín katedrál. Glosátormi Legiend popu budú Milan Lasica a brat Václava Neckářa Jan Neckář.

Moderátorskú taktovku bude držať osvedčená dvojica Milan Zimnýkoval a Kristína Farkašová. Program odštartuje o 20:10 v priamom prenose na Jednotke, reprízovať ho budú v sobotu 17. novembra predpoludním.

Video: Václav Neckář & Umakart – Půlnoční

Jednotka v súčasnosti uvádza už tretiu sériu Legiend popu. V prvých dvoch dostali priestor Marika Gombitová, Lucie Bílá, Karel Gott, Robo Grigorov, Vašo Patejdl, Miro Žbirka, Peter Nagy, Richard Müller, Karol Duchoň, Beáta Dubasová, Ján Lehotský, Pavol Hammel, skupiny Olympic, Elán a Tublatanka.

V tretej sérii si zatiaľ pripomenuli tvorbu skupín Lojzo a Vidiek, spevákov Petra Lipu, Michala Davida a Jiřího Korna a speváčok Jany Kocianovej a Hany Zagorovej.

Jedno kolo bolo venované zosnulým slovenským umelcom. Počas nasledujúcich piatkov si tvorcovia šou uctia aj tvorbu Heleny Vondráčkovej, Jara Filipa a Waldemara Matušku. Priestor dostanú i najväčšie vianočné hity.

Informácie agentúre SITA poskytol hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska Richard Šümeghy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ĎuricaJán LehotskýKarel GottKristína FarkašováLucie BíláLukáš AdamecMarika GombitováMilan LasicaMiro ŽbirkaPavol HammelPeter NagyRichard MüllerRobo GrigorovVáclav NeckářVašo Patejdl