Legendy žiadajú STV o prenosy z atletiky

Dubnica
Foto: SITA/Tomáš Somr

NOVÁ LESNÁ 2. októbra (WEBNOVINY) – Významné osobnosti histórie slovenskej atletiky hnevá, že ich šport v poslednom období zmizol z televíznych obrazoviek. Na stretnutí v Novej Lesnej podpísali výzvu adresovanú vedeniu Slovenskej televízie, v ktorej žiadajú, aby umožnilo verejnosti sledovať priame prenosy z vrcholných svetových, európskych aj domácich atletických podujatí a úspechy dnešnej generácie slovenskej atletiky.

Chýbajú nielen nám, bývalým olympionikom, reprezentantom, terajším funkcionárom, ale najmä širokej diváckej verejnosti, a čo považujeme za najväčší nedostatok, našej mládeži,“ píše sa vo vyhlásení, ktoré podpísala o. i. medailistka olympijských hier 1972 a majstrovstiev Európy 1974 v skoku do diaľky Eva Šuranová, majsterka Európy 1966 na 400 m Anna Chmelková, medailistka ME 1969 v skoku do výšky a dlhoročná predsedníčka Slovenského atletického zväzu Mária Mračnová, medailista ME 1971 a halový majster Európy 1972 na 800 m Jozef Plachý či člen medailovej československej štafety 4 x 100 m na ME 1969 Dionýz Szögedi.

Stretnutie v Novej Lesnej pod názvom Hľadanie strateného času slovenského šprintu šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov inicioval riaditeľ Správy telovýchovných zariadení mesta Kežmarok a šéf tamojšieho atletického klubu Vladimír Janček, bývalý čs. reprezentant a rekordér, dodnes držiteľ najlepšieho slovenského ručne meraného času na 100 m 10,2 s.

Jeho spoluorganizátorom bol Peter Hritz, predčasom popredný vytrvalec, teraz usporiadateľ atletických podujatí. Zúčastnili sa na ňom aj ďalší bývalí šprintérski reprezentanti Herbert Bende, Dušan Šváby, bratia Pavol a Peter Repkovci a prvý slovenský kladivár s výkonom nad 60 m, neskôr atletický manažér Martin Šebesta. Atletickú spoločnosť prijal aj primátor mesta Kežmarok Igor Šajtlava.

Športoví fanúšikovia nemali možnosť vidieť tohto roku na obrazovkách majstrovstvá Európy v Barcelone, na ktorých kladivár Libor Charfreitag získal pre Slovensko prvú atletickú zlatú medailu v ére samostatnosti.

Slovenská televízia neprenášala naživo ani výborne obsadený medzinárodný míting Atletický most 2010 v Dubnici nad Váhom a zo zajtrajšieho 87. ročníka najstaršieho európskeho maratónu v Košiciach pripraví len hodinový zostrih, ktorý odvysiela v nedeľu popoludní zo záznamu.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Libor Charfreitag
Firmy a inštitúcie STV Slovenská televízia