Lehota na podanie prihlášky do Duálnej akadémie sa kráti

Foto.jpg
V Duálnej akadémií prevláda prax nad teóriou. Volkswagen Slovakia

BRATISLAVA 23. februára 2018 (WBN/PR) – Potreba kvalifikovanej pracovnej sily narastá. Spoločnosť Volkswagen Slovakia preto ponúka deviatakom, ktorých baví technika, sú remeselne zruční a radi získavajú nové vedomosti a skúsenosti, unikátnu príležitosť nadobudnúť bezplatné stredoškolské vzdelanie podľa nemeckého duálneho systému. Prihlásiť sa dá do 28. februára.

„Duálne vzdelávanie znamená úzke prepojenie vzdelávania na strednej odbornej škole s praktickou prípravou u konkrétneho zamestnávateľa. V Duálnej akadémii tak ako aj v spoločnosti Volkswagen Slovakia sa žiaci budú stretávať   s najmodernejšími technológiami v automobilovom priemysle a špičkovým pracovným prostredím,“ vysvetľuje Jana Široká, predsedníčka Duálnej akadémie.

Duálne vzdelávanie prebieha v 5 študijných odboroch:

  • Mechanik mechatronik
  • Mechanik elektrotechnik
  • Mechanik strojov a zariadení
  • Mechanik nastavovač
  • Autotronik

Medzi viaceré výhody duálneho štúdia s Volkswagen Slovakia patrí nesporne fakt, že praktické vyučovanie sa uskutočňuje v novej tréningovej hale Duálnej akadémie, kde sa žiaci naučia pracovať s najmodernejšími technológiami. Za svoju produktívnu prácu navyše získajú príplatok a podnikové štipendium a po úspešnom ukončení štúdia majú garanciu pracovného miesta vo Volkswagen Slovakia. Po ukončení štúdia môžu získať výučný list, maturitné vysvedčenie a medzinárodne platný dvojjazyčný nemecký certifikát odbornej spôsobilosti. Okrem bezplatných pracovných pomôcok a pracovného odevu prispieva spoločnosť Volkswagen Slovakia žiakom aj na stravu, ubytovanie a dopravu.

Podporou duálneho vzdelávania reaguje Volkswagen Slovakia na nelichotivú situáciu na pracovnom trhu. Aj tento rok príjme Duálna akadémia približne sto nových záujemcov, z ktorých budú už po strednej škole profesionáli s praxou.

Dôležité termíny

28. 2. 2018 – uzávierka žiadostí k zamestnávateľovi
19. 3. – 22. 3. 2018 – výberové konanie u zamestnávateľa
10. 4. 2018 – podanie prihlášky na Súkromnú strednú odbornú školu automobilovú – Duálnu akadémiu

Postup prihlásenia spolu so žiadosťou je možné nájsť na stránke: http://dualnaakademia.sk/ziaci-a-rodicia/pre-ziakov-a-rodicov/ako-sa-prihlasit/

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Volkswagen