Lejaky v Číne spôsobili poškodenia na majetku aj ľudské obete

In this photo released by China's Xinhua News Agency, people work in a flooded area in Qiubei County in southwestern China's Yunnan Province, Friday, May 27, 2022. More than a dozen people have died in torrential rains across southern China, state media reported Saturday
Foto: Xinhua via AP

Najmenej 15 ľudí zomrelo v dôsledku prívalových dažďov v južnej Číne. V provincii Fu-ťien prišlo pri dvoch kolapsoch budov o život osem ľudí, informovala oficiálna tlačová agentúra Sin-chua.

Ďalších päť ľudí zomrelo a traja sú nezvestní v provincii Jün-nan, uvádza zas televízia CCTV. V autonómnej oblasti Kuang-si záplavová voda strhla tri deti, uviedli miestne úrady s tým, že dve z nich neprežili.

V okrese Čchiou-pej v Jün-nane, zhruba 130 kilometrov severne od hraníc s Vietnamom, búrka poškodila cesty, mosty a telekomunikačné a elektrické zariadenia.

Lejak, ktorý sa spustil vo štvrtok večer v okrese Wu-pching vo Fu-ťien, zase napáchal škody na plodinách, zničil 39 domov, spôsobil výpadky elektriny a viedol k evakuácii viac ako 1 600 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom