Lekári identifikovali všetky obete nehody českého autobusu

Haváriu českého autobusu neprežilo osem ľudí
Osem mŕtvych si vyžiadala v sobotu ráno havária českého autobusu v Chorvátsku. Ďalších 44 osôb utrpelo zranenia, z toho dvaja veľmi vážne. Nehoda sa stala okolo štvrtej hodiny nadránom na diaľnici A1 medzi Záhrebom a Splitom. Gospič, 23. júna 2012. Foto: SITA/AP Darko Bandic

RIJEKA 27. júna (WEBNOVINY) – Lekári z nemocnice v chorvátskom Karlovaci identifikovali všetkých osem obetí nehody českého autobusu.

Pre agentúru Mediafax to v stredu povedala česká konzulka v Rijeke Jindra Malá.

Uviedla tiež, že vo štvrtok prevezú z nemocnice v Gospiči do ČR ďalšiu zranenú pacientku. V Gospiči tak ostane hospitalizovaná len jedna zranená žena, v nemocnici v Záhrebe sú stále trinásťročné dvojčatá, ktorých stav sa pomaly zlepšuje.

Autobus cestovnej kancelárie Atlas Adria z Brna havaroval v sobotu pred štvrtou hodinou ráno na diaľnici A1 v úseku Záhreb-Split medzi tunelmi Krpani a Sveti Rok.

Osem Čechov zomrelo, zvyšných 43 ľudí záchranári hospitalizovali s rôzne závažnými zraneniami. Väčšina cestujúcich bola z Brna a okolia, niektorí boli z Prahy. Mierili na Makarskú riviéru do letoviska Baška voda. Haváriu pravdepodobne spôsobil vodič, ktorý zaspal a pri nehode zahynul.

Obrazom: V Chorvátsku havaroval autobus s českými turistami

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom