Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
CT
Foto: ilustračné, Thinkstock
13. novembra 2014 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

Lekárski odborári chcú pre CT ďalšie vyvodenie zodpovednosti

BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) – Informácie Lekárskeho odborového združenia (LOZ) sú nepravdivé a účelovo zavádzajúce, tvrdí vedúci služobného úradu ministerstva zdravotníctva (MZ) Martin Senčák. Vyhlásil to v reakcii na výzvu odborárov, ktorí sa dožadujú jeho odvolania pre dianie v Nemocnici Alexandra Wintera, n. o. Piešťany a medializovaný nákup drahšieho CT prístroja.

Senčák odmieta, že by bol zo strany dvoch členov správnej rady nemocnice Alanom Suchánkom a Magdalénou Kovačovičovou, ktorých nominovali zamestnanci, písomne informovaný o tendri na CT prístroj už v októbri 2012, ako to tvrdí LOZ. Podľa Senčáka predseda lekárskych odborárov Peter Visolajský v argumentácií používa nepodložené fakty, ktoré zasahujú do jeho práv na ochranu osobnosti.

Médiám poslal vzájomnú komunikáciu s členmi správnej rady

Na podporu svojich tvrdení zaslal médiám vzájomnú komunikáciu so spomínanými dvoma členmi správnej rady. Ako tvrdí, ministerstvo od nich obdržalo dva podnety. Oba sa týkali nových členov správnej rady (SR), ktorí boli nominovaní MZ v roku 2012.

V prvom liste Suchánek a Kovačovičová namietajú návrh na odvolanie riaditeľa nemocnice, ktorý sa podľa nich preukázal ako schopný manažér, ako aj snahu o zmenu štatútu nemocnice zo strany členov SR za ministerstvo. V druhom liste smerujú výhrady k menovaniu štvrtého člena správnej rady za MZ, odvolávajú sa na to, že podľa zakladacej listiny má mať rezort len troch členov.

Senčák v prvom prípade odpovedá, že správna rada ako najvyšší orgán neziskovej organizácie je oprávnený rozhodovať o zmenách a doplnkoch v štatúte, zároveň im odpisuje, že nemocnica je v strate. Na margo druhej sťažnosti, sa odvoláva na to, že nijaký právny predpis nebol porušený.

Ohradil sa aj voči tvrdeniam LOZ

„Z predložených dokumentov je zrejmé, že neprebehla žiadna komunikácia o verejnom obstarávaní počítačového tomografu, o ktorom sa zmieňuje vo svojej výzve lekár Visolajský,“ uviedol Senčák s tým, že žiaden ďalší list od Suchánka a Kovačovičovej nebol rezortu doručený.

Senčák sa ohradil aj voči tvrdeniam LOZ, že figuruje v dozorných radách viacerých štátnych inštitúcií ako nominant štátu. Podotýka, že pôsobí len v dozornej rade Všeobecnej zdravotnej poisťovne, do ktorej ho zvolilo valné zhromaždenie a ešte ako predseda predstavenstva Spoločnosti pre zavedenie unitárneho systému. Za tieto funkcie ako tvrdí, nepoberá žiadnu odmenu.

„Nemám vedomosť o tom, že by som svojím konaním, nekonaním alebo akýmkoľvek iným svojím prístupom bránil riešeniu úloh rezortu zdravotníctva, ktoré vyplývajú z môjho služobného postavenia alebo s ktorými som bol oboznámený,“ dodal Senčák.

Kauza nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici:

Šéfka Medical Group končí, doplatila na kauzu CT prístroja

Šéfka piešťanskej nemocnice vraj neprešla výberovým konaním

Smer bude chcieť zamiesť kauzu CT pod koberec, tvrdí Bugár

Prípad piešťanského CT bol len zámienkou, myslí si odborník

Fico radí Paškovi zažalovať opozíciu, Raši ministrom nebude

Čižnár chce preskúmanie kauzy, pre ktorú odvolali Zvolenskú

Opozícia, chce preveriť tendre firmy, v ktorej pôsobil Paška

Analytik: Zmajkovičová a Zvolenská to nemohli spískať samé

Zvolenská ako ministerka končí, odstupuje aj Zmajkovičová

Zdravotníctvo bude v rukách lekára, pôsobil vo firme Penty

Odstúpenie Zvolenskej je treťou zmenou vo Ficovej vláde

Nákup CT je podľa opozície Paškov biznis, chcú aj jeho hlavu

Kauza pri nákupe CT je ľudskou chybou, myslí si Čislák

Generálna prokuratúra prijala trestné oznámenia v kauze CT

Riaditeľka piešťanskej nemocnice neodstúpi pre kauzu CT

Odporúčané články

Figeľ odkazuje Ficovi: Odvolať ma môžu, ale ústa mi nezavrú KDH vytiahlo ďalší údajne predražený tender, teraz v doprave

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...