Leman v Pjongčangu nevyhral iba osemfinálovú jazdu a vyjazdil si zlatú medailu

Brady Leman, Marc Bischofberger
Zlatý Brady Leman (vpredu) a strieborný Marc Bischofberger počas finále skikrosu mužov v akrobatickom lyžovaní na ZOH 2018. Pjongčang, 21. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 21. februára (WebNoviny.sk) – Kanaďan Brady Leman sa stal víťazom stredajšieho finále skikrosu mužov v akrobatickom lyžovaní na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu.

Nevyhral iba osemfinálovú jazdu

Tridsaťjedenročný rodák z Calgary vo vyraďovacej časti nevyhral iba osemfinálovú jazdu, vo štvrťfinále, semifinále ani finále nenašiel premožiteľa.

Prelink

V osemfinále bol druhý za Švajčiarom Marcom Bischofbergerom, ktorý v ďalších troch jazdách skončil hneď za Lemanom a vyjazdil si striebro. Bronz putuje do Ruska zásluhou Sergeja Ridzika.

V Soči bral „zemiakovú“ medailu

Brady Leman štartoval vo veľkom finále aj na ZOH 2014 v Soči, no po páde na poslednom skoku obsadil nepopulárnu 4. pozíciu.

„Ešte stále si naplno neuvedomujem, že sa mi podarilo vyhrať. Počas ostatných rokov som tvrdo pracoval na tom, aby som získal olympijské zlato. Motivovalo ma aj to, že som v Soči skončil štvrtý. Veril som si a teraz som na seba hrdý,“ povedal Brady Leman pre Olympijský informačný servis.

ZOH 2018 v Pjongčangu

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Muži – skikros – finále: 1. Brady Leman (Kan.), 2. Marc Bischofberger (Švaj.), 3. Sergej Ridzik (OŠR), 4. Kevin Drury (Kan.), 5. Armin Niederer (Švaj.), 6. Arnaud Bovolenta (Fr.), 7. Filip Flišar (Slovin.), 8. Dave Duncan (Kan.)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom