Len jeden z obvinených v prípade vraždy Kuciaka nepodal sťažnosť voči väzbe na Najvyšší súd

Najvyšší súd SR
Najvyšší súd Slovenskej republiky. Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 4. októbra (WebNoviny.sk) – Najvyššiemu súdu SR boli vo štvrtok predložené sťažnosti proti vzatiu do väzby trojice obvinených v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka.

Mohli by sa skrývať

„V zmysle Trestného poriadku o sťažnostiach rozhodne NS SR ako súd sťažnostný na neverejnom zasadnutí do piatich pracovných dní od predloženia sťažností na rozhodnutie,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici vzal v nedeľu do väzby obvinených Tomáša Sz., Miroslava M., Zoltána A. a Alenu Zs. za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a za ďalšie trestné činy.

Dôvodom na väzbu je možná obava, že by obvinení pokračovali v trestnej činnosti, mohli sa skrývať a ovplyvňovať svedkov. Rozhodnutie nie je právoplatné, okrem Zoltána A. ostatní traja obvinení podali proti tomu sťažnosť.

Novinára zavraždili v jeho dome

Štvorica je obvinená za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. Dvoch obvinených, ktorí sú bratranci, zadržali policajti v Kolárove vo štvrtok 27. septembra ráno a v ich domoch urobili aj domové prehliadky.

Tretieho zadržali v jeho bydlisku blízko Komárna. Tomáš Sz. je bývalý policajný vyšetrovateľ, jeho bratranec Miroslav M. bývalý vojak, Zoltán A. je podnikateľ. Podnikateľka Alena Zs. je stíhaná za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy formou účastníctva.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Prokurátor nedávno uviedol, že dvojnásobná úkladná vražda súvisela s Kuciakovou prácou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján KuciakMiroslav M.
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRPZ Policajný zbor SR