Lenka Dusilová vystúpi v štyroch slovenských mestách

Lenka Dusilová
Lenka Dusilová Foto: facebook.com/Lenka-Dusilova

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Česká speváčka Lenka Dusilová sa od 12. do 15. marca ukáže v štyroch slovenských mestách.

Pôjde o špeciálny sólo program zložený z doterajšej tvorby v neopočúvaných folkových, až experimentálne a emotívne ladených aranžmánoch.

Miniturné odštartuje 12. marca v Prešove, o deň neskôr vystúpi v petržalskom Klube za zrkadlom, kde sa predvedie aj Trojka Zuzany Homolovej, 14. marca bude s formáciou Mukatado koncertovať v banskobystrickom Klube 77 a napokon 15. marca sa jej dočkajú fanúšikovia v novodubnickej Kultúrnej besede.

Štyri piesne, prevažne z jej aktuálneho albumu Baromantika (2012), zahrá 14. marca v rozhlasovom programe Ráno na eFeMku na Rádiu_FM.

Lenka Dusilová je päťnásobnou držiteľkou hudobnej ceny Anděl. Jej ostatným albumom je spomenutá štúdiovka Baromantika, ktorú ocenila kritika aj jej priaznivci. Speváčka ho nahrala so silným producentským tandemom Beata Hlavenková a Tin Soldiers (producentské duo Patrik Karpentski a Viliam Béreš).

Za album si vyslúžila nomináciu na cenu Apollo a môže zaň tiež získať cenu Žebřík magazínu Report, pričom nominovaná je aj medzi speváčkami. „Nie je zvyknutá stagnovať a opakovať sa. Stal sa z nej mimoriadny úkaz českej hudobnej scény, keď z pozície rockovej a popovej hviezdy prešla k osobnému vyjadreniu umožňujúcemu slobodne prijímať impulzy z najrôznejších štýlov i mimohudobných zážitkov,“ opísala speváčku PR manažérka slovenského miniturné Bibiána Grebeňová Šedivá.

Prehľad slovenského miniturné českej speváčky Lenky Dusilovej:

12.3. – Prešov, Klub Christiania

13.3. – Bratislava, Klub za zrkadlom (dvojkoncert Lenka Dusilová + Trojka Zuzany Homolovej)

14.3. – Banská Bystrica, Klub 77 (dvojkoncert Lenka Dusilová + Mukatado – akustický set)

15.3. – Nová Dubnica, Kultúrna beseda

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Dusilová