Leonardo DiCaprio bude možno zloduchom v Tarantinovom filme

Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 8. júna (WEBNOVINY) – Americký herec Leonardo DiCaprio rokuje o úlohe zlého majiteľa ranča Calvina Candieho v pripravovanom špagety westerne Quentina Tarantina. Novinka dostala názov Django Unchained a legendárny filmár je autorom scenára i režisérom zároveň. Ak DiCaprio rolu dostane, stvárni okúzľujúceho, ale bezohľadného vlastníka Candylandu – klubu v Mississippi, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otroci proti sebe bojujú v smrtiacich zápasoch. Candie je pre nich najhoršou nočnou morou a slobodný Django ho musí premôcť, aby získal späť svoju manželku.

Hlavnú rolu Djanga podľa nedávnych správ médií ponúkli Willovi Smithovi. Podľa webovej stránky Deadline.com je v súčasnom štádiu pravdepodobnejšie, že si DiCaprio zahrá zloducha, než že sa Smith zhostí titulnej postavy. V tejto súvislosti sa už vraj skloňujú náhradné mená – Idris Elba, Jamie Foxx a Chris Tucker.

Tarantino hodlá obsadiť aj svoj nedávny herecký objav – rakúskeho herca Christopha Waltza, ktorý za výkon v jeho Nehanebných bastardoch (2009) získal Oscara. Vo westerne by sa mal objaviť v úlohe nemeckého lovca odmien. Ďalšou hviezdou filmu má byť Samuel L. Jackson, ktorý s Tarantinom spolupracoval aj na kultovom filme Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994). Stvárniť by mal Candieho posluhovača.

Informácie zverejnila webová stránka Deadline.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Idris ElbaJamie FoxxLeonardo DiCaprioQuentin TarantinoSamuel L. Jackson