Leonardo DiCaprio nebude hrať vo filme o Steveovi Jobsovi

Leonardo DiCaprio
Americký herec Leonardo DiCaprio si podľa zdrojov amerického týždenníka The Hollywood Reporter plánuje dať pauzu od herectva. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Americký herec Leonardo DiCaprio odstúpil od nakrúcania snímky o zosnulom spoluzakladateľovi a bývalom šéfovi firmy Apple Steveovi Jobsovi. Tridsaťdeväťročný rodák z Los Angeles sa mal v zatiaľ nepomenovanom filme predstaviť v hlavnej úlohe. Podľa zdrojov amerického týždenníka The Hollywood Reporter si DiCaprio plánuje dať po dokončení pripravovanej snímky The Revenant pauzu od herectva.

Spoločnosť Sony Pictures by teraz rada do hlavnej úlohy obsadila niektorého z hercov ako Christian Bale, Matt Damon, Ben Affleck alebo Bradley Cooper. O réžiu diela sa postará Danny Boyle, ktorý nahradil kolegu Davida Finchera. Päťdesiatdvaročný filmár odstúpil od nakrúcania v apríli, pretože sa nezhodol na podmienkach spolupráce so Sony Pictures. Scenár podľa knihy Waltera Isaacsona s názvom Steve Jobs (2011) napíše Aaron Sorkin. Na produkcii sa podieľajú Scott Rudin, Guymon Casady a Mark Gordon.

Obrazom: Americký herec Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio

si vyslúžil chválu kritiky už na začiatku hereckej kariéry za výkony v snímkach Zo života chlapca (1993), Čo žerie Gilberta Grapea (1993), Basketbalistov denník (1995), Rómeo a Júlia (1996) či Marvinova izba (1996). Celosvetovo sa však preslávil zásluhou blockbusteru Titanic (1997), v ktorom si zahral po boku Kate Winslet. S ňou sa po jedenástich rokoch ukázal aj v romantickej dráme Núdzový východ (2008). DiCaprio má na konte päť nominácií na Oscara, pričom jednu z nich si vyslúžil výkonom v hlavnej úlohe filmu Vlk z Wall Street (2013) a jednu ako jeho producent.

Okrem toho ho desať ráz nominovali na Zlatý glóbus, pričom dva razy sa mu nomináciu podarilo premeniť na víťazstvo, a to v roku 2005 vďaka snímke Letec (2004) a druhý Zlatý Glóbus získal za výkon vo filme Vlk z Wall Street (2013). Zahral si tiež v snímkach Pláž (2000), Gangy New Yorku (2002), Chyť ma, ak to dokážeš (2002), Krvavý diamant (2006), Pavučina lží (2008), Prekliaty ostrov (2010), Počiatok (2010), J. Edgar (2011), Divoký Django (2012) alebo Veľký Gatsby (2013).

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ben AffleckBradley CooperChristian BaleDanny BoyleKate WinsletLeonardo DiCaprioMatt DamonSteve Jobs