Leonardo DiCaprio sa na seba v Titanicu nemôže pozerať

Leonardo dicaprio
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) – Americký herec Leonardo DiCaprio sa na seba pri sledovaní slávneho filmu Titanic (1997) po rokoch nedokázal ani pozrieť.

Stalo sa to pri príležitosti vytvorenia jeho novej 3D verzie, ktorú mu režisér James Cameron nedávno na súkromnom stretnutí pustil.

„Nepustil som mu celý film, ale len 18 minút z neho, ešte pred niekoľkými mesiacmi. Bolo to skvelé stretnutie a bolo úžasné sledovať jeho reakciu. Nemohol tomu uveriť. Povedal mi: ‚Som také mladé ucho, pozri na mňa.‘ V podstate sa schoval pod sedadlo,“ uviedol režisér.

Dnes 37-ročný DiCaprio v Titanicu stvárnil Jacka Dawsona, chudobného mladého muža, ktorý sa na lodi zamiluje do Rose DeWitt Bukater z vyššej sociálnej vrstvy. Tú si zahrala Kate Winslet.

Leonardo DiCaprio má na svojom konte tri nominácie na Oscara za herecké výkony v snímkach Čo žerie Gilberta Grapea (1993), Letec (2004) a Krvavý diamant (2006). Okrem toho ho osem ráz nominovali na Zlatý glóbus, pričom raz sa mu nomináciu podarilo premeniť na víťazstvo (Letec). Zahral si tiež v snímkach ako Basketbalistov denník (1995), Rómeo a Júlia (1996), Pláž (2000), Chyť ma, ak to dokážeš (2002), Pavučina lží (2008), Núdzový východ (2008), či Počiatok (2010).

https://www.youtube.com/watch?v=Aaj1M5wDigg

Najnovšie sa do kín dostala snímka J. Edgar, v ktorej stvárnil niekdajšieho riaditeľa FBI J. Edgara Hoovera. Napriek predpokladom filmových analytikov, podľa ktorých šlo o DiCapriovu šancu na zisk Oscara, sa herec nedostal ani medzi päticu nominovaných.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.huffingtonpost.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe James CameronKate WinsletLeonardo DiCaprio