Letecké opravovne Trenčín uzavreli zmluvu s Rusmi, dotkne sa dvoch typov vrtuľníkov

Medzinárodné letecké dni
Zmluvu s ruskou spoločnosťou podpísal generálny riaditeľ Leteckých opravovní Trenčín Ľubomír Galko v Moskve 6. novembra. Foto: ilustračné, SITA/MO SR/Ivan Kelement

Letecké opravovne Trenčín uzavreli zmluvu o poskytovaní služieb pre konštrukčno-technologickú podporu generálnych opráv vrtuľníkov typu Mi-8 a Mi-17. Zmluvu medzi spoločnosťou JSC Russian Helicopters a Leteckými opravovňami Trenčín, jej generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Ľubomírom Galkom podpísali 6. novembra v Moskve.

Na podpisovaní sa zúčastnili aj zástupcovia organizácií JSC Rosoboronexport, Federal Service of Military-Technical Cooperation, štátnej korporácie Rostec a veľvyslanectva Slovenskej republiky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Uzavretiu finálneho kontraktu predchádzala takmer dvojmesačná komunikácia a niekoľko osobných rokovaní na Slovensku aj v Rusku.

„Máme záujem o úplne inú kvalitu spolupráce s ruskou stranou, než ako tomu bolo doteraz. Či už vypustením rôznych medzičlánkov pri obstarávaní náhradných dielov alebo preverovaní ich originality, ktoré častokrát v minulosti len komplikovali a predražovali obchodné vzťahy, ale napríklad aj oveľa transparentnejšou komunikáciou a čistými vzťahmi. A aj o tomto sme veľmi otvorene informovali našich partnerov z Ruska“, zhodnotil priebeh a výsledok rokovaní Galko.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír GalkoMartina Kovaľ Kakaščíková
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR