Letná olympiáda v Tokiu 2020 (2021) - program a výsledky piatok 30. júla

Tokyo Olympics Artistic Gymnastics
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Letná olympiáda v Tokiu – program a výsledky (piatok – 30. júl 2021)

  • časy sú v SELČ
  • 21 finálových disciplín

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

ATLETIKA (1): Finále: 10 000 m M (13.30). Rozbehy a kvalifikácie: 3000 m prek. M (2.00), výška M (2.15), disk M (2.45), 800 m Ž (2.55), 400 m prek. M (3.55), 100 m Ž (4.40), 5000 m Ž (12.00), trojskok Ž (12.05), guľa Ž (12.25), 4×400 m mix (13.00).

BASKETBAL

  • Ženy: Belgicko – Portoriko (3.00, C-skupina), USA – Japonsko (6.40, B-skupina), Francúzsko – Nigéria (10.20, B-skupina), Čína – Austrália (14.00, C-skupina).

BEDMINTON

  • Muži: štvorhra – semifinále (8.30)
  • Ženy: dvojhra – štvrťfinále (2.00), semifinále (8.30)
  • miešaná štvorhra: o 3. miesto (2.00), finále (8.30)

BEJZBAL

  • Mexiko – Dom. rep. (5.00, A-skupina, Jokohama), USA – Izrael (12.00, B-skupina, Jokohama)

BMX

  • Muži: semifinále (3.00), finále (4.40)
  • Ženy: semifinále (3.15), finále (4.50)

BOX

  • Muži: štvrťfinále do 69 kg (5.36), do 81 kg (6.06), do 91 kg (6.39)
  • Ženy: 2. kolo do 60 kg (4.00), štvrťfinále do 69 kg (5.03)

DŽUDO

  • Muži: nad 100 kg – eliminácie (4.00), finálový blok (10.00)
  • Ženy: nad 78 kg – eliminácie (4.00), finálový blok (10.00)

FUTBAL

  • Ženy: štvrťfinále (10.00 Mijagi, 11.00 Kašima, 12.00 Saitama, 13.00 Jokohama)

GOLF

  • Muži: 2. kolo(0.30)

HÁDZANÁ

  • Muži: Argentína – Brazília (2.00, A-skupina), Bahrajn – Japonsko (4.00, B-skupina), Francúzsko – Španielsko (7.15, A-skupina), Švédsko – Egypt (9.15, B-skupina), Portugalsko – Dánsko (12.30, B-skupina), Nemecko – Nórsko (14.30, A-skupina)

JACHTING

  • Muži: Laser, 470, 49er (5.00)
  • Ženy: Rozjazdy Laser Radial, 470, 49er (5.00)

JAZDECTVO

  • Všestranná spôsobilosť – drezúra (1.30).

LUKOSTREĽBA

  • Ženy: osemfinále (2.30), štvrťfinále (7.45), semifinále (8.45), o 3.miesto (9.30), finále (9.45).

PLÁVANIE (4): Finále – 200 m prsia Ž (3.41), 200 m znak M (3.50), 100 m v. sp. Ž (3.59), 200 m pol. pr. M (4.16). Semifinále – 100 m mot. M (3.30), 299 m znak Ž (4.35). Rozplavby 50 m v. sp. M, 50 m v. sp. Ž, 1500 m v. sp. M, 4×100 m pol. pr. Ž, 4×100 m pol. pr. M (12.00).

PLÁŽ. VOLEJBAL

  • Muži: zápasy v skupinách (2.00)
  • Ženy: zápasy v skupinách (2.00)

POZEMNÝ HOKEJ

  • Muži: Austrália – Španielsko (3.00, A-skupina), Kanada – JAR (5.15, B-skupina), Japonsko – India (11.30, A-skupina), Argentína – N. Zéland (12.00, A-skupina), Nemecko – Holandsko (13.45, B-skupina), Belgicko – V. Británia (14.15, B-skupina)
  • Ženy: JAR – Nemecko (2.30, A-skupina), Írsko – India (4.45, A-skupina)

RAGBY

  • Ženy: skupiny (2.00), štvrťfinále (10.30).

STOLNÝ TENIS

  • Muži: o 3. miesto a finále (13.00)

SKOKY DO VODY

  • Ženy: 3 m doska – kvalifikácia (8.00)

SKOKY NA TRAMPOLÍNE

  • Ženy: (6.00)

STREĽBA

  • Ženy: Šp. pištoľ (2.00 kvalifikácia, 7.00 finále)

ŠERM

  • Muži: Kord družstiev – 1. kolo, štvrťfinále a semifinále (3.00), o 3. miesto (11.30), finále (12.30)

TENIS

  • Muži: dvojhra semifinále, štvorhra o 3. miesto a finále (4.00)
  • miešaná štvorhra: semifinále (4.00)

VESLOVANIE

  • Muži: finále – skif, osemveslice (1.45)
  • Ženy: finále – skif, osemveslice (1.45)

VODNÉ PÓLO

  • Ženy: JAR – Holandsko (7.00, A-skupina), USA – ROC (8.30, B-skupina), Japonsko – Maďarsko (11.20, B-skupina), Španielsko – Austrália (12.50, B-skupina)

VODNÝ SLALOM

  • Muži: K1 – semifinále (7.00), finále (9.00)

VOLEJBAL

  • Muži: Kanada – Venezuela (2.00, A-skupina), Brazília – USA (4.05, B-skupina), Japonsko – Poľsko (7.20, A-skupina), Argentína – Tunisko (9.25, B-skupina), Taliansko – Irán (12.40, A-skupina), ROC – Francúzsko (14.45, B-skupina)

Zdroj: Slovenský olympijský športový výbor

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom