Letná olympiáda v Tokiu (bedminton): Repiská dosiahla historické víťazstvo pre Slovensko

Martina Repiská, Letná olympiáda v Tokiu
Slovenská reprezentantka Martina Repiská počas svojho úvodného zápasu na letnej olympiáde v Tokiu, v ktorom zdolala Nikte Alejandru Sotomayorovú z Guatemaly hladko 2:0 (19, 12). Tokio, 26. júl 2021. Foto: SITA/AP.

Slovenská reprezentantka v bedmintone Martina Repiská vo svojom debute pod piatimi kruhmi zvládla úvodné vystúpenie v základnej F-skupine. V pondelok večer miestneho času zdolala Nikte Alejandru Sotomayorovú z Guatemaly hladko 2:0 (19, 12).

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Druhý zápas na OH v Tokiu absolvuje Repiská v stredu proti favorizovanej Kanaďanke Michelle Liovej, do vyraďovacej časti postúpi víťazka tohto duelu.

Online prenos (minúta po minúte)

Repiská pre Slovensko dosiahla premiérový bedmintonový olympijský triumf, ktorý sa v minulosti nepodarilo získať jej predchodkyniam. Slovenka ani raz neprehrávala.

V prvom sete si postupne vypracovala aj sedembodový náskok (14:7 resp. 15:8), no koncovka bola dramatická. Za stavu 19:19 však zvládla nasledujúce dve hry a získala prvý set. V druhom sete to už bola jasná záležitosť z pohľadu slovenskej hráčky. Jej náskok rýchlo narastal, priebežne viedla aj o 11 bodov (16:5 resp. 18:7) a napokon na triumf 21:12 využila hneď prvý mečbal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Repiská