Letná olympiáda v Tokiu (box): Csemez nestačil na Darčiňana, podľahol mu 0:5 na body (foto)

Andrej Csemez, letná olympiáda v Tokiu 2020
Slovenský reprezentant Andrej Csemez počas osemfinálového zápasu v kategórii do 75 kg proti Armanovi Darchinjanovi z Arménska na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 29. júla 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 29. júla 11:00

Slovenskému reprezentantovi v boxe Andrejovi Csemezovi sa nepodarilo postúpiť do štvrťfinále na olympijskom turnaji v Tokiu, keď v osemfinálovom súboji v kategórii do 75 kg nestačil na Arména Armana Darčiňana a podľahol mu 0:5 na body.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Všetci piati rozhodcovia sa v sumáre trojkolového súboja priklonili na stranu 27-ročného Arména, piateho najlepšieho boxera z MS 2019 v Jekaterinburgu. Aj vtedy bol Darčiňan nad sily Csemeza. Csemez odchádzal z ringu v hale Kokugikan v Tokiu po súboji Darčiňanom veľmi sklamaný. Dvadsaťtriročný pästiar z Dolných Salíb bol sa hneval na seba a lomcovali ním emócie.

Online prenos (minúta po minúte)

„V prvom kole som boxoval presne tak, ako som chcel, ako sme si to všetko nacvičovali. V druhom a treťom kole to už nebolo ono. Neboxoval som podľa mojich predstáv, bol som unavený. Nemôžem byť spokojný,“ skonštatoval Csemez na oficiálnom webe Slovenského olympijského a športového výboru.

Na olympiáde v Paríži bude určite lepší

Priznal, že dva dni pred súbojom sa musel sústrediť predovšetkým na udržanie hmotnosti. Jedol a pil len minimálne, aby si udržal predpísanú hmotnosť. To ho pripravilo o množstvo síl. „Tentoraz to nebolo o skúsenostiach. Vedeli sme, ako súper boxuje, čo môžeme od neho čakať,“ podotkol Csemez.

Tréner Tomáš Kovács nechcel komentovať konkrétny štvrtkový súboj, ale celkový prístup svojho zverenca k boxu. „Nehodnotil by som len dnešné vystúpenie, ale celý jeho športový život, prístup k tréningom. Chcem vyzdvihnúť jeho profesionalitu. Som naozaj naňho hrdý a na olympiáde v Paríži bude určite lepší,“ povedal Kovács pre olympic.sk.

„Chcem sa tam kvalifikovať a prídem tam silnejší a ešte lepšie pripravený,“ doplnil Csemez pri zmienke o OH 2024.

Historické víťazstvo pre Slovensko

Dvadsaťtriročný debutant na OH v Tokiu Csemez dosiahol jedno víťazstvo, keď v 1. kole zdolal Aarona Solomona Princea z Trinidadu a Tobaga 4:0 na body. Bolo to historicky prvé víťazstvo slovenského boxera na olympijských hrách v ére samostatnosti.

Csemez je zverenec Tomáša Kovácsa v K.O. Box Club Galanta. Dosiaľ jeho najväčší úspech je tretie miesto z Európskych hier 2019 v bieloruskom Minsku. Tretí skončil aj na olympijskej kvalifikácii v Paríži, kde si vybojoval postup na svoju prvú olympiádu v Tokiu.

Stal sa prvým slovenským boxerom v súťaži pod piatimi kruhmi od roku 1996. Vtedy v americkej Atlante reprezentovali Gabriel Križan a Peter Baláž.

Letná olympiáda v Tokiu (box – osemfinále do 75 kg)

  • od 4:30 SELČ

Arman Darčiňan (Arm.) – Andrej Csemez (SR) 5:0 na body

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Csemez