Letná olympiáda v Tokiu (stolný tenis): Wang Jang hladko prehral s nasadenou dvanástkou, ale vylepšil si svoje maximum

Wang Jang, letná olympiáda v Tokiu
Slovenský stolný tenista Wang Jang počas zápasu 2. kola dvojhry, v ktorom hladko zdolal Austrálčana Davida Powella 4:0 na sety. Tokio, 26. júl 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 27. júla 9:48

Slovensko už nemá žiadneho hráča v stolnotenisovom turnaji na olympijských hrách v Tokiu. Posledný zástupca Wang Jang prehral v utorňajšom 33-minút trvajúcom dueli 3. kola Japoncovi Kokimu Niwovi v štyroch setoch – 6:11, 8:11, 3:11 a 10:12.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Sedemnásty muž svetového renkingu ITTF a štvrťfinalista OH 2016 Niwa potvrdil proti čínskemu Slovákovi rolu favorita stretnutia a úvodné tri sety zvládol bez väčších ťažkostí. Wang Jang bol vo štvrtom sete blízko k zdramatizovaniu duelu a zníženiu na 1:3. Viedol 10:6, no nevyužil žiadny zo štyroch setbalov, stratil šesť loptičiek v rade a nakoniec súperovi podľahol 0:4.

Online prenos (minúta po minúte)

Rodák z čínskeho Anhui Wang Jang postupom do 3. kola vylepšil svoje maximum na olympijských hrách. Pred piatimi rokmi pri svojej premiére v Riu de Janeiro v 1. kole vyradil Mexičana Marcosa Madrida (4:1), ale v 2. kole nestačil na Nigérijčana Quadriho Arunu (1:4).