Letná olympiáda v Tokiu (stolný tenis): Wang Jang suverénne vyhral, Balážová nezískala ani set

Wang Jang, Letná olympiáda v Tokiu
Slovenský stolný tenista Wang Jang počas zápasu 2. kola dvojhry, v ktorom hladko zdolal Austrálčana Davida Powella 4:0 na sety. Tokio, 26. júl 2021. Foto: SITA/AP.

Slovensko má po 2. kole dvojhry v stolnotenisovom turnaji na olympijských hrách v Tokiu už len jedného hráča. Zatiaľ čo mužský zástupca Wang Jang suverénne postúpil do 3. kola, Barbora Balážová medzi ženami neuhrala ani set. Obaja slovenskí reprezentanti mali predtým v 1. kole voľno a boli nasadení priamo do 2. kola.

Wang Jang potvrdil renkingový rozdiel

V mužskej časti turnaja si Wang Jang na úvod poradil s Austrálčanom Davidom Powellom 4:0 (4, 4, 3, 3). Bol natoľko suverénny, že v súboji, ktorý trval 29 minút, ani raz neprehrával.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Online prenos (minúta po minúte)

Potvrdil sa veľký renkingový rozdiel medzi oboma súpermi. Kým 26-ročný Wang je vo svetovom rebríčku ITTF na 35. mieste, 30-ročnému Powellovi patrí až 250. priečka. Súperom Wanga v 3. kole bude v utorok 27. júla Japonec Koki Niwa. Sedemnásty muž svetového renkingu ITTF bude favorit tohto duelu.

Rodák z čínskeho Anhui Wang Jang postupom do 3. kola už vylepšil svoje maximum na olympijských hrách. Pred piatimi rokmi pri svojej premiére v Riu de Janeiro v 1. kole vyradil Mexičana Marcosa Madrida (4:1), ale v 2. kole nestačil na Nigérijčana Quadriho Arunu (1:4).

Ťüan Liou je až v piatej stovke rebríčka

Balážová v 2. kole proti Američanke čínskeho pôvodu Ťüan Liou prehrala hladko 0:4 (-9, -6, -9, -7). V prvom sete sa Slovenka dostala k stavu 9:9 a v treťom na 8:8, ale koncovky jej v oboch prípadoch tesne nevyšli.

Tridsaťšesťročná Ťüan Liou je hráčka až piatej stovky rebríčka, ale v Tokiu predtým absolvovala predkolo aj prvé kolo dvojhry, v ktorých stratila iba po jednom sete, a bola dobre rozohraná.

Dvadsaťdeväťročná Balážová sa lúči s Tokiom po dvoch prehrách a so ziskom jediného setu. V mixe v úvodnom kole spoločne s Ľubomírom Pištejom nestačili na rumunský pár Ovidiu Ionescu, Bernadette Szőcsová (1:4) a vo dvojhre aktuálne prehrala s Ťüan Liou.

Pred piatimi rokmi na OH v brazílskom Riu sa rovnako lúčila v 2. kole dvojhry, miešaná štvorhra sa tam ešte nehrala.