Letná olympiáda v Tokiu (tenis): Polášek a Klein v prvom kole štvorhry vyradili nasadené štvorky „pavúka“

Filip Polášek, Nitto ATP Finals Londýn
Slovenský tenista Filip Polášek. Foto: archívne, SITA/AP.
  • aktualizované 25. júla 13:32

Slovenskí tenisti Filip Polášek a Lukáš Klein v úvodnom kole štvorhry zdolali 7:5, 6:4 štvrtý nasadený pár Aslan Karacev a Daniil Medvedev z Ruska a postúpili do druhého kola. Zápas trval 82 minút a Slováci premenili druhý mečbal pri svojom podaní.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Online prenos (minúta po minúte)

Súpermi Slovákov v pondelkovom osemfinále budú rovnako nenasadení Američania Austin Krajicek a Tennys Sandgren, ktorí v nedeľňajšom súboji 1. kola zdolali austrálsku dvojicu John Peers, Max Purcell 3:6, 7:6 (5), 10:5 (zápasový tajbrejk).

Kleinovi s Poláškom stačilo v každom z dvoch setov jedno prelomené podanie súperov. V prvom dejstve súperom vzali podanie v jedenástej hre na 6:5 a v druhom sete v deviatej hre na 5:4. V oboch prípadoch si potom podržali servis a využili to na zisk setu, resp. zápasu. Slováci zahrali spolu 13 víťazných úderov z forhendu, 6 z bekhendu a pridali aj 5 es.

Triumf 23-ročného Kleina a 36-ročného Poláška je o to cennejší, že Klein predtým v nedeľu absolvoval náročný trojsetový súboj vo dvojhre. Vo svojej absolútnej olympijskej premiére napokon tesne podľahol favorizovanému Austrálčanovi Jamesovi Duckworthovi 7:5, 3:6, 6:7 (4).

Letná olympiáda v Tokiu (tenis) – štvohra mužov

• 1. kolo

Lukáš Klein, Filip Polášek (SR) – Aslan Karacev, Daniil Medvedev (Rus./4) 7:5, 6:4