Letná olympiáda v Tokiu (trap): Rehák Štefečeková trafila 75 terčov a môže prekonať kvalifikačný svetový rekord (foto)

Zuzana Rehák Štefečeková, Letná olympiáda v Tokiu
Slovenská reprezentantka Zuzana Rehák Štefečeková počas prvého dňa kvalifikácie trapu na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 28. júl 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 28. júla 13:52

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková je po prvej časti kvalifikácie líderkou súťaže v trape žien na olympijských hrách v Tokiu.

Rehák-Štefečeková trafila 75 terčov

Skúsená 37-ročná trapistka trafila v prvý deň dvojdňových kvalifikačných pretekov ako jediná všetkých 75 terčov. Druhá Talianka Silvana Stoncová a tretia Alessandra Perilliová zo San Marina zaostávajú o jeden terč. V Asaka Shooting Range súťaží 26 strelkýň.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Trap žien pokračuje druhou časťou kvalifikácie vo štvrtok od 2.00 h SELČ záverečnými dvoma položkami. Najlepších šesť strelkýň potom zabojuje o medaily vo finále, ktoré príde na rad v Asaka Shooting Range od 7.30 h SELČ.

Online prenos (minúta po minúte)

Ak Rehák Štefečeková zostane stopercentná až do konca kvalifikácie, prípadne minie jeden výstrel, prekoná kvalifikačný svetový rekord Fínky Satu Mäkelovej-Nummelovej z Acapulca 2019. Olympijská šampiónka z Pekingu 2008 v Mexiku trafila 123 terčov, aktuálne jej patrí 14. priečka.

Spokojný tréner Slamka

Rehák Štefečeková je na svojej tretej olympiáde, z prvých dvoch z Pekingu 2008 a Londýna 2012 si odniesla dve strieborné medaily v trape. Do Ria de Janeiro 2016 sa tiež kvalifikovala, ale právo účasti nevyužila, lebo mala materské povinnosti. Rodáčka z Nitry je aj dvojnásobná majsterka sveta v trape v tímovom mix trape. V mix trape sa ešte predstaví aj na OH 2020.

„Maximálne som spokojný s oboma svojimi zverencami. Absolútny nástrel v prvý deň súťaže u Zuzky Rehák Štefečekovej a vôbec prvýkrát v kvalifikácii 73 u Erika Vargu, to sú výborné výkony. Obaja ukázali, že sú vo forme. Zuzka je mentálne silná, dokáže sa vyhecovať na vrcholných podujatiach, ako je olympiáda. A že môže zajtra atakovať kvalifikačný svetový rekord? Preteky na olympiáde nie sú o svetových rekordoch, ale o víťazstve,“ zhodnotil tréner Branislav Slamka pre RTVS.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Rehák Štefečeková