Letná olympiáda v Tokiu (vodný slalom): Škáchová postúpila do semifinále. V prvej jazde tam bol trochu stres, zhodnotila

Monika Škáchová
Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Monika Škáchová počas súťaže C1 na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 28. júl 2021. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 29. júla 9:43

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Monika Škáchová postúpila do semifinále súťaže v C1 na olympijských hrách v Tokiu.

Lepšia druhá jazda

Dvadsaťjedenročná debutantka na OH sa v prvej jazde nevyhla dvom trestným sekundám na bránke číslo 14 a napokon bola v cieli šestnásta, keď zaostala o 18,14 s za najrýchlejšou Britkou Mallory Franklinovou.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

V druhej jazde sa 21-ročná Liptáčka výrazne zlepšila a bez dotyku s bránkami sa zaradila na jedenáste miesto s mankom 11,97 s na víťaznú Franklinovú. Celkovo jej to stačilo na dvanáste miesto.

Online prenos (minúta po minúte)

„V prvej jazde tam bol trochu stres, ide o dosť v tejto novej súťaži, snažila som sa spraviť maximum. S trénerom sme sa dohodli, že pôjdem tak, aby som nerobila zbytočné chyby a mala pod kontrolou všetky bránky. V prvej jazde som nakoniec urobila väčšiu chybu, keď som sa musela vrátiť do jednej z bránok. Do druhej jazdy som išla napraviť chybu z predchádzajúcej jazdy a podarilo sa mi to. V semifinále pôjdem, čo to dá, a uvidíme, aký bude výsledok,“ uviedla Škáchová pre RTVS.

V ženskej kategórii C1 sa súťaží po prvý raz

Druhú a tretiu priečku si v kvalifikácii vyjazdili Nemka Andrea Herzogová a Češka Tereza Fišerová. V Kassai Canoe Slalom Centre sa predstavilo 22 singlkanoistiek, do semifinále postúpila osemnástka najlepších. Každej z nich sa rátala lepšia z dvoch kvalifikačných jázd. Semifinále sa vo štvrtok 29. júla začne o 7.00 h SELČ, desiatka najlepších sa predstaví vo finále od 8.55 h.

V ženskej kategórii C1 sa na olympijských hrách súťaží vôbec po prvý raz. Pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro poslednýkrát bojovali o medaily muži v kategórii C2 a zlato si tam vybojovali slovenskí bratranci Peter a Ladislav Škantárovci. Potom bola mužská „cédvojka“ zrušená a v rámci rovnosti pohlaví a vyrovnania počtu disciplín medzi mužmi a ženami pribudla do programu OH súťaž kanoistiek.