Basketbalistky USA neprehrali na olympiáde už 48 zápasov

Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - štrnásty deň

RIO DE JANEIRO 19. augusta (WebNoviny.sk) – Reprezentantky Španielska a USA sa stali prvými finalistkami na basketbalovom turnaji žien v rámci olympijských hier v brazílskom Riu de Janeiro.

OH 2016

Vicemajsterky sveta 2014 Španielky si vo štvrtkovom semifinálovom stretnutí poradili s úradujúcimi európskymi šampiónkami zo Srbska 68:54. Španielkam vyšla už prvá štvrtina, v ktorej získali jedenásťbodový náskok. Srbky sa ešte vrátili do zápasu, ale v tretej štvrtine tím z Pyrenejského polostrova šnúrou 13:2 definitívne zlomil ich odpor. Srbkám sa nedarilo brániť pivotky súpera. „Je to úžasné, máme medailu z olympijských hier a je to splnenie sna,“ povedala so 14 bodmi spoločne s Astou Ndourovou najlepšia strelkyňa zápasu Alba Torrensová.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 14. deň

Vo finále budú zverenky Lucasa Mondela čeliť obhajkyniam olympijského zlata Američankám, ktoré majú šancu na šiesty triumf pod piatimi kruhmi za sebou. Francúzky zdolali 86:67. V prvom polčase sa síce trápili, ale v druhom sa ukázala ich sila. Ženský tím USA ťahá na OH šnúru 48 víťazných duelov.