Olympijský triatlon vyhrala favorizovaná Jorgensenová

Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - šestnásty deň
Víťazkou triatlonu žien na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro sa stala Gwen Jorgensenová. Favorizovaná Američanka triumfovala s náskokom 40 sekúnd pred Švajčiarkou Nicolou Spirigovou-Hugovou a tretia bola s odstupom 45 sekúnd Vicky Hollandová z Veľkej Británie. Rio de Janeiro, 20. august 2016. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 20. augusta (WebNoviny.sk) – Víťazkou triatlonu žien na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro sa stala Gwen Jorgensenová. Favorizovaná Američanka triumfovala s náskokom 40 sekúnd pred Švajčiarkou Nicolou Spirigovou-Hugovou a tretia bola s odstupom 45 sekúnd Vicky Hollandová z Veľkej Británie.

OH 2016

Jorgensenová bola po plaveckej časti 23., štvrtý najlepší výkon na bicykli ju vyniesol na 12. priečku a najlepším časom v behu sa prepracovala až k zlatu. Tridsaťročná pretekárka je prvou úradujúcou svetovou šampiónkou, ktorej sa podarilo vybojovať prvenstvo v triatlone aj na OH.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 16. deň

Triatlon – ženy (1,5 km – 40 km – 10 km):

1. Gwen Jorgensenová (USA) 1:56:16 h, 2. Nicola Spirigová-Hugová (Švaj.) +40 s, 3. Vicky Hollandová +45, 4. Non Stanfordová (obe V. Brit.) +48, 5. Bárbara Riverosová-Díazová (Čile) +1:13, 6. Emma Moffattová (Aus.) +1:39, 7. Andrea Hewittová (N. Zél.) +1:59, 8. Flora Duffyová (Bermudy) +2:09