Letnú sezónu na Divokej vode v sobotu otvorí Piknik&Bike

Piknik
Foto: hartvannederland.nl

BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) – Letnú sezónu na Divokej vode v bratislavskom Čunove v sobotu otvorí podujatie Piknik&Bike.

BMW Streetcruiser bicykel
Foto: BMW

Akcia sa začne o 11:00 a opäť sa budú rozdávať piknikové košíky, chýbať nebudú ani športové aktivity, súťaž v zdravom varení či program pre deti.

Agentúru SITA o podujatí informovala tlačová tajomníčka Bratislavského samosprávneho kraja Miroslava Rácová.

Tí, ktorí prídu v sobotu na Divokú vodu na bicykli cez petržalskú hrádzu a prejdú checkpointom, získajú možnosť raftovať zadarmo.

V sobotu na Divokej vode je pripravený program pre akčných i rekreačných športovcov. Vyskúšať si môžu napríklad rafting, jazdu na vodnom skútri či vodnú trampolínu s doskokom do vody. Návštevníci sa tiež budú môcť plaviť v kajaku či na výletných loďkách spoznať ramená Dunaja. Vyskúšať si tiež môžu havajskú novinku – pádlovanie na surfovej doske či behanie na vode v Aquarolleri.

Tí, čo radšej stoja nohami pevne na zemi, sa môžu povoziť na štvorkolkách, zahrať si paintball či plážové športy. Všetky aktivity i občerstvenie si môžu návštevníci kúpiť za žetóny, tie budú predávať v infostánkoch. Okrem športovania je pripravená aj súťaž vo varení zdravých jedál, cyklisti sa zase môžu zastaviť v servisnom stánku. O zábavu sa postará kapela Funkiez, fanúšikovia vodáckych športov môžu získať aj podpis od slovenskej vodáckej elity. Na akcii Piknik&Bike Bratislavský kraj tiež vyhodnotí súťaž Objavuj poklady bratislavského regiónu, práve na Divokej vode bude skrytých posledných dvadsať pokladov.

Tradícia podujatia Piknik&Bike sa začala vlani v lete, akciu organizovala bratislavská župa v Devínskej Novej Vsi. Zámerom kraja je pripraviť podujatia, ktoré sa budú pravidelne opakovať v mesiacoch apríl – október a spropagovať tak cyklotrasy v bratislavskom regióne. „Akcia v sebe opäť spojí aktívny relax a čas strávený v prírode v kruhu priateľov. Prostredníctvom projektu Piknik&Bike chceme podporovať rozvoj cyklistiky a zároveň ukázať, aké krásy župa ponúka,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Frešo