Leto pritiahlo do Tatier o 15 percent viac návštevníkov

Nadrz slovensko tatry zdiar
Foto: ilustračné, SITA/Rastislav Ovšonka

DEMÄNOVSKÁ DOLINA 24. septembra (WebNoviny.sk) – Tatranské horské strediská navštívilo počas uplynulej letnej sezóny o 15 percent viac návštevníkov ako v minulom roku. Vyplýva to zo štatistík spoločnosti Tatry Mountain Resorts, ktorá prevádzkuje strediská a hotely v Nízkych a Vysokých Tatrách.

Pozitívne výsledky v návštevnosti boli ovplyvnené z nášho pohľadu najmä bezpečnostnou situáciou vo svetových dovolenkových destináciách, ale v konečnom dôsledku aj počasím. Začiatok leta bol výrazne teplý, v polovici júla sa situácia s počasím otočila a na horách prevládalo chladnejšie počasie, koniec augusta priniesol opäť tropické teploty, ktoré zas pomohli návštevnosti. Počas chladnejších letných dní, ktorých bolo tento rok v lete viac ako tých tropických, si volili návštevníci výlety lanovkami do horských stredísk a počas tropických dní navštevovali zas viac Aquapark Tatralandia,“ komentoval Michal Beňo, obchodný riaditeľ pre horské strediská, akvapark a zábavný park spoločnosti TMR.

Za sledované obdobie od 12. júna do 4. septembra prišlo do Nízkych a Vysokých Tatier 68 percent Slovákov, takmer 18 percent Čechov a sedem percent Poliakov.

Pod pokles Poliakov sa v tomto období podpísal horší vývoj kurzu poľského zlotého. Okrem poklesu zlotého voči euru vplývalo na návštevnosť aj zavedenie dočasných kontrol na hraniciach zo strany poľských úradov pre zavedenie pasov pre deti,“ priblížila hovorkyňa TMR Zuzana Fabianová. V štatistikách Tatranci evidujú oproti minulosti tiež nárast Izraelčanov. V hoteloch spoločnosti TMR zaznamenali oproti predchádzajúcemu roku dvojnásobný počet prenocovaní u klientov z Izraela a táto klientela sa v obsadenosti vyšplhala až na hranicu sedem percent.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom