26. marca 2014 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Lev Praha je krok od postupu do finále Západnej konferencie

BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) – Hráči Lokomotivu Jaroslavľ zvíťazili v stredajšom piatom zápase semifinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade SKA Petrohrad 3:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú rovnakým pomerom. Rozhodujúci gól stretnutia strelil v úvodnej minúte záverečnej tretiny Jegor Averin. Lokomotiv bude mať šancu ukončiť sériu v piatok 28. marca na domácom štadióne.

Obrazom: Donbas prehral v Bratislave s Levom Praha

Krok od postupu sú tiež hokejisti HC Lev Praha, ktorí v piatom stretnutí uspeli na bratislavskom ľade nad Donbasom Doneck 3:1 a v sérii vedú 3:2. Dvoma gólmi sa v drese českého tímu blysol Patrik Zackrisson. Slovenský brankár Ján Laco v 13. min vystriedal v bránke ukrajinského mužstva Michaela Leightona. Šiesty duel je na programe v piatok 28. 3. o 19.00 h znova v Slovnaft aréne.

semifinále Západnej konferencie – piate zápasy

– hrá sa na štyri víťazstvá

SKA Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

– stav série: 2:3

Góly: 23. Dallman, 58. Thoresen – 31. Gorochov, 39. Galimov, 41. Averin

Lev Praha – Donbas Doneck 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

– stav série: 3:2

Góly: 13. a 60. Zackrisson, 5. Řepík – 23. Kagarlickij

Ján Laco (Donbas) chytal od 13. min.

semifinále Pohára nádeje – druhý zápas

– hrá sa na tri víťazstvá

Dinamo Minsk – Severstaľ Čerepovec 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

– stav série: 2:1

Góly: 31. a 33. Irgl (pri druhom asistoval LINTNER), 28. Materuchin, 51. Pavlovič – 60. Kazakovcev

HC Slovan Bratislava odohrá zápasy KHL aj vo Viedni, nová sezóna sa začne 1. septembra Tréner Barry Trotz šokoval Washington, po zisku Stanleyho pohára opúšťa tím