Levickí Patrioti vo finále Eurovia SBL zdolali Košičanov a tešia sa z titulu

BASKETBAL: Levice - Košice
Zľava: Miha Vašl z BK Levickí Patrioti a Vladimir Djordjevič z KB Košice počas piateho zápasu finále play-off Slovenskej basketbalovej ligy (SBL). Levice, 13. máj 2018. Foto: SITA/Martin Havran.

LEVICE 13. mája (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Levíc sa druhýkrát v histórii stali majstrami najvyššej slovenskej súťaže, tentoraz pod názvom Eurovia SBL 2017/2018. Rozhodli o tom víťazstvom nad hráčmi Košíc 81:66 v nedeľňajšom domácom piatom stretnutí finálovej série, ktorú ovládli 4:1.

„Býci“ hrali svoje prvé finále

Levice triumfovali najväčším rozdielom v celej sérii, doterajším maximom bol šesťbodový odstup v treťom stretnutí, v ktorom Patrioti uspeli 72:66.

„Býci“ sa predstavili vo svojom premiérovom finále, po treťom mieste z ostatného ročníka sa posunuli o jednu priečku hore, Levice oslavovali prvý ligový titul v roku 2011.

Prvá štvrtina mala priebeh ako na hojdačke, domáci zaostávali o tri body, no desaťbodovou sériou otočili priebežný stav a nakrátko viedli o sedem. Potom sa však hostia prebrali a napokon išli do druhej štvrtiny s mankom jediného bodu.

Druhý titul pre Levice

V druhej časti nadviazali Košičania na dobrý záver úvodnej desaťminútovky. Postupne sa dostali do vedenia o šesť bodov, potom však „zaspali“ a iniciatívu prevzali Patrioti. Nielenže zmazali náskok hostí, do konca prvého polčasu si dokonca vypracovali sľubný odstup deviatich bodov.

Po zmene strán „býci“ postupne strácali dych, čo Levice dokonale využili, systematicky pracovali na posilnení svojho náskoku a do záverečnej časti hry vstúpili s pohodlným vedením o 12 bodov. V poslednej štvrtine sa v podstate už iba dohrávalo, Patrioti nedovolili Košičanom sa ani priblížiť a vybojovali si druhý titul v klubovej histórii.

Eurovia SBL 2017/2018 – finále

• 5. zápas

Levickí Patrioti – KB Košice 81:66 (15:14, 28:20, 19:16, 19:16)
* konečný výsledok série: 4:1, titul získali Levice

Zostavy a body:
Levice: Kurbas 17, Bojanovský 11, Vašl 9, Diabate 8, Mijovič 6 (Djurič 13, Sims 10, Žiak 7, Krajčovič 0)
Košice: P. Stamenkovič 15, Sedmák 5, Vladimir Djordjevič 4, Marič 2, S. Stamenkovič 0 (Fletcher 16, Baldovský 10, Körner 8, Židzik 6, Matys 0)
TH: 15/8 – 18/13, fauly: 18 – 22, trojky: 9 – 5, rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Pipíška, 2200 divákov