Liam Gallagher chce kritikom dokázať, že vie spievať

Beady Eye
Skupina Beady Eye. Foto: Facebook.com/beadyeye

BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) – Britský hudobník Liam Gallagher vyhlásil, že mu lezú na nervy ľudia, ktorí tvrdia, že nevie spievať. Nový album jeho skupiny Beady Eye im však podľa jeho slov dokáže opak. Niekdajší člen kapely Oasis to uviedol pre britský denník The Sun.

„Mám po krk idiotov, čo hovoria, že neviem spievať. Tak som si povedal, že na novom albume nepoužijem žiadne efekty na vokály. Bude to len môj hlas tak, ako normálne znie, takže dúfam, že sa to bude ľuďom páčiť a dajú mi už pokoj,“ povedal Gallagher.

Druhý album Beady Eye sa bude volať Be a vyjde 10. júna. Skupina ho nahrávala s producentom a členom americkej kapely TV On The Radio Daveom Sitekom. „Spolupráca so Sitekom v nás akoby niečo otvorila. Je to bezpochyby ten najlepší producent, s akým som kedy pracoval. Nerešpektuje tradičné postupy, robí si všetko po svojom,“ vyhlásil nedávno Gallagher.

Prvým singlom z novinky sa stala skladba Flick Of The Finger. Beady Eye novinku predstavia najprv na troch koncertoch v Manchestri (19. júna), Londýne (20. júna) a Glasgowe (22. júna) špeciálne pre fanúšikov, ktorí si do 22. apríla predobjednali spomenutý album.

Kapela Beady Eye vznikla v roku 2009 po tom, ako Oasis opustil Liamov starší brat Noel Gallagher. Svoju debutovú štúdiovku Different Gear, Still Speeding, ktorá sa dostala na tretie miesto britského albumového rebríčka, vydala vo februári 2011.

Pochádzajú z nej single Bring The Light, Four Letter Word, The Roller, Millionaire a The Beat Goes On. Autorom piesní na debute je Liam spolu s Andym Bellom a Gemom Archerom. Medzi úspechy skupiny patrí napríklad vlaňajšie vystúpenie na olympijských hrách v Londýne, kde po tom, ako ponuku organizátorov odmietli Noel Gallagher’s High Flying Birds, predviedli najznámejšiu pieseň Oasis – Wonderwall.

Video: Beady Eye – The Roller

Informácie pochádzajú z webstránky nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Liam GallagherNoel Gallagher