Liam Gallagher nerozumie úspechu Daft Punk

Liam Gallagher
Liam Gallagher Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. mája (WEBNOVINY) – Anglický hudobník a frontman kapely Beady Eye Liam Gallagher nechápe rozruch týkajúci sa francúzskeho elektronického dua Daft Punk.

Bulvárnemu denníku The Sun povedal, že skladbu Get Lucky, ktorá počas ostatných štyroch týždňov vládla singlovému UK Chartu, by dokázal napísať za hodinu.

Nerozumiem, prečo sú z nich všetci takí nadšení,“ povedal spevák, ktorý sa nestotožňuje so záľubou formácie prezliekať sa za robotov. „Dajte si dolu tie svoje prekliate helmy a pozrime sa na to, ako vyzeráte bez nich,“ vyhlásil.

Beady Eye vznikli v roku 2009 po rozpade legendárnej skupiny Oasis, kde Liam pôsobil so svojím starším bratom Noelom. Debutovú štúdiovku Different Gear, Still Speeding, ktorá sa dostala na tretie miesto britského albumového rebríčka, vydali vo februári 2011. Pochádzajú z nej single Bring The Light, Four Letter Word, The Roller, Millionaire a The Beat Goes On.

Autorom piesní na debute je Liam spolu s Andym Bellom a Gemom Archerom. Medzi úspechy skupiny patrí napríklad vlaňajšie vystúpenie na olympijských hrách v Londýne, kde po tom, ako ponuku organizátorov odmietli Noel Gallagher’s High Flying Birds, predviedli najznámejšiu pieseň Oasis – Wonderwall.

Beady Eye tento týždeň zverejnili video k novému singlu Second Bite Of The Apple. Pieseň pochádza z druhého štúdiového albumu BE, ktorý chce kapela vydať 10. júna. Beady Eye ho nahrávali v Londýne s producentom Daveom Sitekom. „Je to bezpochyby najlepší producent, s akým som kedy pracoval,“ poznamenal Gallagher. „Skutočne sme dali hlavy dohromady a pustili sme sa do práce. Čisté hlavy, žiadne hlúposti z 90. rokov. Táto nahrávka je pre nás naozaj niečím výnimočná.“ dodal. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Liam Gallagher