Liberáli nepôjdu na referendum, KDH zahlasuje trikrát áno

Richard sulik
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 5. februára (WEBNOVINY) – Predseda SaS Richard Sulík a poslanci NR SR za SaS na sobotňajšie referendum nepôjdu. Čas cez víkend plánujú stráviť s rodinou.

VŠETKO O REFERENDE O OCHRANE RODINY SA DOČÍTATE

—–> TU.

Ako povedal v stredu na tlačovej besede Sulík, otázky referenda nič neriešia, pretože to, čo žiadajú, zakotvuje aj súčasný právny stav. „Referendum nič nerieši. Ísť k referendu je zabíjanie času. Ja sa budem sánkovať s deťmi.“

Referendum je nenávistné a falošné

Podpredseda strany Ľubomír Galko pogratuloval Aliancii za rodinu, že sa jej podarilo odkloniť pozornosť od smeráckych škandálov a zlodejín vlády. „Cez víkend sa budem venovať mladšej dcére. Možno pôjdeme do kina, na obed, navštívime mamu a svokru. Budeme utužovať rodinu a 25-ročné manželstvo,“ povedal s tým, že každý má vlastný rozum a zváži, či na akcii politických výťahárov sa zúčastní, alebo nie. „Nebudem preto vyzývať, aby sa na ňom ľudia nezúčastnili,“ povedal.

Podľa Jany Kiššovej je referendum nenávistné a falošné. „Nie je za niečo, ale proti niekomu,“ konštatovala. Lucia Nicholsonová referendum ako inštitút uznáva, ale hlasovať v sobotu nepôjde. „Neviem, čo si mám predstaviť pod pojmom tradičnej rodiny. Referendum je o nenávisti. Víkend strávim s rodinou,“ povedala.

Kresťanskí demokrati budú hlasovať za rodinu

Všetci poslanci KDH v NR SR sa zúčastnia na referende a budú v ňom hlasovať na tri otázky trikrát áno. Ako povedal predseda KDH Ján Figeľ v stredu na tlačovej besede, hlasovanie trikrát áno je vyjadrením podpory manželstvu a výchove detí, čo je povinnosť rodičov. „Kresťanskí demokrati budú hlasovať trikrát áno za rodinu a budúcnosť Slovenska,“ povedal Figeľ.

Predseda KDH sľubuje, že kresťanskí demokrati budú napomáhať rodinnej politike, aby sa jej darilo po každej stránke. Rodina je podľa neho pre kresťanských demokratov základnou hodnotou, programovou prioritou. „Rodina je pre nás cestou, cieľom a kritériom pre správu vecí verejných,“ zdôraznil.

Referendum o ochrane rodiny sa bude konať v sobotu od 7:00 do 22:00.

Uskutoční sa na základe petície Aliancie za rodinu. Tí, čo prídu k referendovým urnám, budú môcť odpovedať na tri otázky:

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján FigeľĽubomír GalkoLucia NicholsonováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita